Vedat Alım: Temmuz ayında emeklilerin yüzü gülecek

Beykozlu

New member
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Isparta’ya gelen Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde Vilayet Özel Yönetimi çalışanları ile birlikte iftar programında bir ortaya geldi.

İftar daha sonrası açıklamalarda bulunan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alım, memur, personel ve emeklilikleri yakından ilgilendiren bir düzenlemenin muştusunu verdi.

“Temmuz’da emeklilerin yüzü gülecek”

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Alım, “Önümüzdeki Temmuz ayında emeklilerimizin en düşük emekli maaşını, onların yüzünü güldürecek bir düzeye çıkaracağız.” dedi.

Bakan Alım, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Burada bugün Isparta’mızda bir başka haberi daha vermek istiyorum. Bilhassa enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında bir daha emekçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın deklare ettiğı siyasetler ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Ayrıyeten bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik.

“Enflasyon yüzde 36 iken minimum fiyatı yüzde 50 artırdık”

Enflasyon yüzde 36 iken minimum fiyatı yüzde 50 arttırdık. ötürüsıyla bugün enflasyon daha süratli arttığı için bir ölçü aşınma olmuş olabilir, lakin biz bunu da bugünkü enflasyonla gayret programımızın içerisinde değerlendirip ölçüyoruz. Sonuç prestiji ile gelecek Aralık ayında bu mevzuyu bir daha ele aldığımız vakit hiç kimsenin beklemediği toplumsal refah içeren bir artışı gerçekleştireceğimizi toplum varsayım ediyordur. Zira biz bunu geçtiğimiz Aralık ayında başardık yeni yıla minimum fiyatta yüzde elli artırımla girdik.

“Emeklilerimizi koruyacak gibisi bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum”

Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak gibisi bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlerle paylaşmak istiyorum. Son olarak ise minimum fiyat seviyesindeki bütün fiyat gelirlerinin vergisini kaldırdık”

Okumaya devam et...