Van’da ‘Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ aktifliği

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Van’da ‘Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ aktifliği
Van Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Edremit Belediyesi, çocuklara balığı sevdirmek ve faydaları hakkında bilinçlendirmek gayesiyle ‘Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ aktifliği düzenledi.

Birleşmiş Milletler Genel Heyeti tarafınca 2022 yılının ‘Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Eserleri Yetiştiricilik Yılı’ ilan edilmesiyle Edremit ilçesinde ‘Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum’ aktifliği kapsamında lise öğrencilere balık ekmek dağıtıldı. AK Parti Milletvekili Abdulahat Arvas, Edremit Belediye Lideri İsmail Say ve Vilayet Tarım ve Orman Müdürü İbrahim bakılırsantaş katıldığı programda, Balıkçılık ve Su Eserleri Şube Müdürü Muhammet Demir tarafınca öğrencilere balık tüketilmesinin değeri ve faydaları hakkında bilgiler verildi.

Burada konuşan AK Parti Milletvekili Abdulahat Arvas da, hedeflerinin balık tüketimi konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizi balık tüketmesi konusunda teşvik ederek, vilayetimizde balık tüketimini artırmayı hedefliyoruz” tabirlerini kullandı.

Tarım ve Orman Müdürü İbrahim nazaranntaş, bakanlığın talimatları çerçevesinde yeni kuşağın balıkla buluşmasını sağlamak ve sağlıklı beslenmeyi desteklemek hedefli bu projeyi hayata geçirdiklerini tabir ederek, “Amacımız, çocuklara balığı sevdirmek, teşvik etmek, balık tüketimi konusunda farkındalık sağlamaktır” dedi.

Van Gölü’nde yaşayan ince kefali balığı için uygulanan avlanma yasağının uygulandığı tarihleri hatırlatan Edremit Belediye Lideri İsmail Say ise “Balık tüketmek değerlidir. Balık hakikaten epeyce sağlıklı bir besin, çocukların bu sağlıklı besine ulaşması ismine bizde belediye ismine burada bulunduk. Birleşmiş Milletler Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Eserleri Yetiştiriciliği Yılı kapsamında Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ve belediyemiz ortak bir aktiflik düzenledi. Sizlerin burada olması bizleri keyifli etti. 15 Nisan ile 15 Temmuz talihleri içinde balık avlamayacağız. Avlanan balığı da asla tüketmeyeceğiz” diye konuştu.

Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Edremit Belediye Başkanlığının düzenlemiş olduğu aktiflikte öğrencilere ekmek ortası balık ikram edildi. – VAN

İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Edremit Belediyesi, Edremit, Tarım, Van, Lokal, Haberler
Alıntıdır