TDP Genel Lideri Sarıgül: Gençleri biraz mutsuz, umutsuz gördüm

Nilosa

Global Mod
Global Mod
TDP Genel Lideri Sarıgül: Gençleri biraz mutsuz, umutsuz gördüm
Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, partisinin Merkez Yürütme Konseyi (MYK) Toplantısı öncesi basın açıklaması yaptı.

TDP Genel Merkezi’nde yaptığı basın açıklamasında AK Parti’yi eleştiren Mustafa Sarıgül, AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye siyasi tarihinde kimseye nasip olmayan bir siyasi istikrar yakaladığını fakat buna karşın başarılı olamadığını söylemiş oldu. Yeni yıla gençlerle bir arada girdiğini söyleyen Sarıgül, “Gençleri biraz mutsuz, umutsuz gördüm. Gençleri biraz kızgın lakin beraberinde öfkeli gördüm. Öteki ülkelerde bulunan yaşıtları ile tıpkı imkanlara sahip olmak istiyorlar. Almanya’daki, Fransa’daki, İsveç’teki hangi imkanlara sahipse ülkemizdeki ergenlerde birebir imkanlara sahip olmak istiyorlar. Haksızlığa gelemiyorlar, haksızlığa gelmekten bıkmış usanmışlar. Fakat en hoşu de ülkemin gençlerinde şu ışığı gördüm; Kendilerine büyük haksızlık yapıldığını bana hissettirdiler fakat hiç bir tanesi diğerine haksızlık yapmıyor ve Haksızlık yapılmasında karşı çıkıyor” diye konuştu.

TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül, iktidara geldiklerinde birinci işlerinin mülakatı kaldırmak olacağını ve bunun kelamını gençlere verdiğini söylemiş oldu. Sarıgül beraberinde KYK borçlarının 0 faizle yapılandıracaklarını belirtti.

“Ben ve benim jenerasyonumdaki siyasetçilerin en büyük dileği ülkemizde siyasi istikrarın olmasıydı” diyen Sarıgül, “Ülkemiz bu biçimdesine bir fırsatı Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti uzun yıllar yakaladı fakat üzülerek tabir ediyorum ki AK Parti bahtı yeterli kullanamadı. yılları su üzere harcadılar. Problemler ise dağlar kadar birikti. Erdoğan’a verilen dayanak Cumhuriyet tarihinde hiç bir siyasi parti genel liderine verilmedi. Kendisi kanunlara uymadı kanunları Erdoğan uydurduk. Anayasaya uymadı Anayasayı Erdoğan’a uydurduk. Erdoğan ne yaptı? Hangi problemimizi çözdü? ‘Sizi ileri ve demokratik ülkeler düzeyine götüreceğiz’ diyerek direksiyona geçtiler, ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürdüler. Artık de Türkiye, Ortadoğu bataklığında patinaj yapmaya devam ediyor” diye konuştu.

Yılbaşında gelen artırımlara yönelik tenkitlerde bulunan Sarıgül, elektriğe, doğalgaza, akaryakıta artırımın hayatın her alanında artırım olarak yansıması manasına geldiğini söylemiş oldu.

Şehit aileleri ve gaziler hakkında konuşan Sarıgül, “Şehitlerimiz, gazilerimiz bayrağımızı, toprağımızı, vatanımızı beklemek için canını dişine takan şehit ve gazilerimizin maaşlarını yüzde 100 arttıralım. Şehitlerine, gazilerine sahip çıkamayan bir ülke ulusal berabern bahsedemez” tabirlerine yer verdi.
Alıntıdır