Selvi: Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda artık niyetini gizleyemiyor

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Selvi: Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda artık niyetini gizleyemiyor
Hürriyet muharriri Abdulkadir Selvi bugün kaleme aldığı yazısında, TBMM’deki bütçe görüşmeleri esnasında, CHP Başkanı Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı konusunda yeni bir bildiri verdiğini öne sürdü:

“Bütçe görüşmeleri sırasında Kılıçdaroğlu’nu izledim. CHP başkanı gergindi. Bilhassa AK Parti milletvekilleriyle polemiğe girmek için özel bir gayret sarf etti. Vakit zaman tansiyon yükseldi lakin tansiyonun makul bir düzeyde kalması sağlandı. Bakanların oturduğu sıralara dönerek sık sık, ‘Şu beylere’ diye parmağını sallaması, şık olmadı. İzlenimlerimi paylaşacağım. Fakat evvela cumhurbaşkanı adaylığı konusunda verdiği yeni iletiye dikkat çekmek istiyorum. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda artık niyetini gizleyemiyor. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda birinci çıkışını geçen yıl 7 Aralık 2020 tarihli bütçe konuşması sırasında yapmıştı. Dünkü bütçe konuşması sırasında, AK Parti milletvekilleri, ‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısın?’ diye laf atınca, ‘Benim adaylığım niçin o kadar ilgilendiriyor. Geliyor gelmekte olan, geliyor gelmekte olan. Unutma sen’ diye cevap verdi.”

Kılıçdaroğlu’nun adaylık konusundaki duruşunun 1 yıl öncesinde de besbelli olduğunu vurgulayan Selvi, “Geliyor gelmekte olan, Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı oluyor olmakta olan… Kılıçdaroğlu, 1 yıl evvelki bütçe görüşmelerinde de cumhurbaşkanı adayı mısın diye laf atan AK Parti milletvekillerine, ‘Cumhurbaşkanı adayı olmadığımı size kim söylemiş oldu?‘ diyerek perdeyi açmıştı. O tarihten bu yana cumhurbaşkanı adaylığı konusunda peş peşe atılımlar yapıyor” dedi.
Alıntıdır