Sarıkaya: Kılıçdaroğlu’nun kelamları bürokrasiyi etkiliyor, artık temkinli davranıyorlar

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Sarıkaya: Kılıçdaroğlu’nun kelamları bürokrasiyi etkiliyor, artık temkinli davranıyorlar
Sarıkaya, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun son periyotta bürokratlara yönelik yaptığı ikazlara ait olarak bürokrasi ile yakın bağlantı ortasındaki bir siyasetçi ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Sarıkaya’nın aktardığına göre kelam konusu siyasetçi, “Kemal Bey’in bu kelamları bürokrasiyi etkiliyor… Bürokrasi daha evvel ne talimat gelirse yapıyordu. Kemal Bey’in bu çıkışları daha sonrası temkinli davranıyorlar. Yarın başlarına bir iş geleceğinden telaş etmeye başladılar…” dedi.

Sarıkaya şu biçimde devam etti:

“Şunu belirteyim ki bu bakış GÜZEL Parti’de de var.

Öncelikle gelecek yıl sonbaharında seçimin olacağı konusunda kulislerde var olan algı bürokrasiye de sirayet etmiş.

İşler öncesine göre fazlaca daha yavaş ilerler olmuş.

Son periyot AK Parti ortasından yapılan minimum fiyat, EYT’liler ve 3600 ek göstergeye ait açıklamalar da bürokrasi ortasında seçimin gelmekte olduğuna ait algıyı güçlendirmiş…

Buna dün MHP başkanı Bahçeli’nin seçim küme toplantısında, “Adım adım Anadolu” telaffuzuyla 2023 için olduğunu belirttiği seçim startı da eklendi…

Bürokrasi her sandık mevsimindeki tavrını takınıp önlemli olmaya, işleri daha temkinlilik ortasında ele almaya başlamış.

Bu da işleri kilitlemiş…

Sistemin tam oturmaması niçiniyle aslına bakarsan ağır işleyen süreçler, çok temkinlilik niçiniyle daha da ağır işler olmuş.

Savları o ki Kılıçdaroğlu da bunu gördüğü için her hafta bürokrasiye yükleniyor…”

Daha evvel paylaştığı görüntü ile bürokratlara seslenen Kılıçdaroğlu, dün partisinin küme toplantısında da “Anayasa Mahkemesi kararlarını uygulamayan bürokratlar talimatı kimden aldılarsa, birebir şeyi yapmasınlar. Yaptıkları takdirde onları devletin bürokrasisi ortasında tutmayacağım açık ve net söylüyorum” demişti.
Alıntıdır