Ons altının gramı 1.993 dolara çıktı

Beykozlu

New member
Rusya-Ukrayna savaşı, dünyadaki merkez bankalarının atılımları, yüksek enflasyon ve koronavirüs salgınının tesirleri altının onsunu üst taraflı harekete geçirdi.

İnançlı liman olarak kabul edilen ve haftaya yükseliş ile başlayan ons altın şu sıralar 1.993 dolardan süreç görüyor.

Kapalıçarşı’nın yıl sonu beklentisi 1.100-1.200 bandında

Artışın dünya piyasaları kaynaklı olduğunu belirten Kapalıçarşı esnafı, gram altında sene sonu beklentinin dolara bağlı olarak 1.100 ile 1.200 lira bandında olacağı öngörülüyor.

Gram altın 940 lira

Gram altın şu sıralar 940 lira, çeyrek 1.550 lira, yarım 3 bin 100 lira, tam 6 bin 200 liradan süreç görüyor. Ülkemizde düğün dönemin yaklaşması ile bir arada altına olan talebin arttığını belirten Kapalıçarşı esnafı, bu talebin artacağını söylüyor.

“Altına talep devam edecektir”

İHA’nın haberine nazaran, ons altının yükselmesinin sebebinin dünya piyasalarıyla alakalı olduğunu vurgulayan Kapalıçarşı esnafı Atilla Saraç, “Savaşın devam etmesi, pandeminin kısmen devam etmesi ve gelişmiş ülkelerin enflasyonu yüksek çıkması ile birlikte altın doğal olarak inançlı liman oluyor. Çin’in Shanghai kentinde önlem hedefli kapanma kelam konusu. Tüm dünya piyasaları ister istemez etkiliyor. Bu da altını olumlu üst gerçek tesir yapar. Düğün dönemin gelmesi ile bir arada altına talep şu anda var. Önümüzdeki günlerde de talebin olacağını düşünüyorum. birebir vakitte TL bazında altının kısmen üst tesir yapacağını düşünüyorum. Gram altın 940 lira, çeyrek bin 550 lira, yarım 3 bin 100 lira, tam 6 bin 200 liradan süreç görüyor. Gram altın sene sonu beklenti doların durumuna göre değişkenlik gösterir ancak benim şahsi görüşüm 1.100 ile 1.200 lira bandında olacaktır.”

Okumaya devam et...