Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayet açıklamasını sıkıntılı görmüyorum

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayet açıklamasını sıkıntılı görmüyorum
Ahmet Hakan moderatörlüğünde Melik Yiğitel ve Hakan Bayrakçı soruyor, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, 2023 planlarını, ittifak stratejilerini ve siyasetin gündeminde öne çıkan gelişmeleri kıymetlendiriyor.

İnce’nin açıklamaları şu biçimde:

Sıkıntılı bir açıklama olarak görmüyorum. Ben ayaküstü bu mevzuların konuşulması taraftarı değilim. Ben cumhurbaşkanı adaylığımda başıma geldi. Bir vilayette miting yaptım öteki ile gittim. O ilin emniyet müdür yardımcısı geldi bana suikast yapılacağını söylemiş oldu ve mitingi iptal etmemi istedi. Bende o an merhum Ecevit’i düşündüm. Ben mitingimi yapacağımı dedim ve güvenliğimi de siz alın dedim.

Toplumu bunlar gerer. Hakikat olmaz. Siyasetçi her bildiğini söyleyemez. Vakti geldiğinde söyler. Bilim adamı ile siyasetçi içindeki fark budur. Bilim insanı doğruyu bulduğu vakit açıklar siyasetçi ise vaktin gelmesini beklemelidir. İktidarda olanlar da bizim can ve mal güvenliğimizin de onlara emanet olduğunun şuurunda olmalıdır.
Alıntıdır