Kılıçdaroğlu: Partimiz tekraren kapatıldı fakat demokrasiden de geri adım atmadık

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu: Partimiz tekraren kapatıldı fakat demokrasiden de geri adım atmadık
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kars’ta bir otelde düzenlenen merasimle partisine yeni katılan üyelerin rozetlerini taktı.

Kılıçdaroğlu, CHP üyesi olmanın ve CHP rozeti takmanın sorumluluk üstlenmek olduğunu anlattı.

Kıllıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Bizim partimiz tekraren kapatıldı, mal varlıklarına el konuldu, bütün arşivlerimiz ellimizden alındı, ancak ona karşın demokrasi, insan hakları yolundan geri adım atmadık. Bilhassa genç arkadaşlarımız unutmasın, toplumsal devlet kavramını unutmayın” sözünü kullandı.

CHP rozeti takmanın sorumluluk üstlenmek olduğunu aktaran CHP önderi, “Bu rozeti taktıktan, partinin üyesi olduktan sona ana maksadımızın insan hakları, demokrasi, gelişmek, çağdaş uygarlık olduğunu unutmamak lazım. Bu rozeti takan her arkadaşım, herkesin kimliğine, inancına, hayat usulüne müdahale etmemesi lazım. Kimliğine, hayat biçimine, inancına hürmet göstermeli. ötürüsıyla bu rozeti takmak kolay bir olay değildir.Bu kimliği takmanın sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar ortasında partimize üye olan her insanın başımızın üstünde yeri vardır” dedi.

CHP’nin dünyanın en esaslı partilerinden birisi olduğunu da söz eden Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

“Bu partinin amacı çağdaş uygarlık, birlikte yaşamak olmuştur. Vakit zaman tartışmalar olabilir. Bilhassa genç arkadaşlarımız unutmasın, toplumsal devlet kavramını unutmayın. Devlet dediğimiz kurum bir hükmî kişiliktir, o hukuksal kişiliği yöneten siyasi iktidardır. Siyasi iktidar yönetme vazifesini halktan alırlar. Siyasi partiler devlet değildir, devleti yönetenlerdir. Yönetme daima değildir. Halkın müsaade verdiği mühlet ortasında yönetirler. Demokrasi ise halkın oyuna başvurmaktır. Yalnızca bu mu? Hayır. Demokrasi daima gelişen bir kavramdır. Artık iştirakçi demokrasi, bayan erkek eşitliği, toplumsal devlet, hiç kimsenin yatağa aç girmediği bir Türkiye diyoruz”
Alıntıdır