Kılıçdaroğlu: Karanlığın zifirisindeyiz fakat güneşin doğmasına epey yakınız

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu: Karanlığın zifirisindeyiz fakat güneşin doğmasına epey yakınız
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

CHP’li belediyelere mahzur çıkarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bunların nazaranvi mani koymak bizim nazaranvimiz pürüzü aşmak. Mani çıkarmasınlar, mahzurları aşarız. Gölge etmesinler, güneşi kesinlikle doğururuz. Bizim belediye liderlerimize mani çıkaranlar şunu epeyce düzgün bilmeli, karanlığın zifirisindeyiz lakin güneşin doğmasına epeyce yakınız. Mani çıkaranlar bunun hesabını kesinlikle yeri ve vakti gelince vereceklerdir.” dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu hakkındaki tezler ve İBB’de devam eden terör teftişine de değinen Kılıçdaroğlu, “İBB Liderimize yönelik yapılan haksız suçlamalar var. Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor lakin unuttukları bir şey var. Bu ülkenin beşerinin ferasetine, vicdanına güveniyorum. İstanbul Büyükşehir’i aldığımız vakit 13 bin oy farklı ile alınmıştı. ‘Nasıl İstanbul’u geri alabiliriz’ diye özel uğraşlar harcandı. Ben Parti Meclisi’nde ‘Milletimizin ferasetine güveniyorum. Bu ülkenin insanı haksızlığa tahammül edemez’ dedim. İkinci sefer seçim oldu 13 binlik fark 800 bine çıktı. Demek ki doğruyu yaptığımız vakit bütün pürüzleri aşabiliriz. Merhum babamın hoş bir vasiyeti vardı. ‘Oğlum sen yanlışsız dur eğri belasını bulur’ diye. Biz hakikat durmaya devam edeceğiz” dedi.

Hizmetin tüm vatandaşlara eşit ulaşması gerektiğine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “hiç bir ayrım yapmadan, bireylerin inançları, kimlikleri, hayat biçimleri ayrımı yapmadan bütün İstanbul’u kucaklamak bizim vazifemizdir. Ülkeyi nasıl daha sağlıklı, dengeli, kararlı, prestijli bir idareye kavuşturacağımızı artık Mısır’daki Sağır Sultanın da duymasını istiyoruz ve duyuracağız” diye konuştu.

İmamoğlu: Bir avuç insanın isteklerine dönük bir kanal açılmışsa bugünün sıkıntı şartlarını yaşıyoruz

Kılıçdaroğlu’ndan evvel konuşma yapan İmamoğlu ise, “Bu hoş kentin, hoş ülkenin nimetleri, gelirleri hayli fazla. Tek kuralı var. Bundan bütün insanlarımızın eşit bir biçimde yaralanması. Bu paranın nereye aktığı ve nereye yönlendiği. Şayet hizmete akarsa bu ülkeden daha varlıklı bir ülke dünyada yok. Ancak hizmete değil bir avuç insanın isteklerine ve ferdî dileklerine dönük bir kanal açılmış ve oraya akıyorsa para bugünün güç şartlarını yaşıyoruz. Türkiyemize, İstanbulumuza fazlaca bedelli, adil bir periyodun gelmesini dilek ediyoruz” diye konuştu.
Alıntıdır