İmamoğlu: Genel liderle beni arbede ettirecek bir Allah’ın kulu çabucak hemen Türkiye topraklarında doğmadı

Nilosa

Global Mod
Global Mod
İmamoğlu: Genel liderle beni arbede ettirecek bir Allah’ın kulu çabucak hemen Türkiye topraklarında doğmadı
CHP İstanbul Vilayet Örgütü’nün meclis üyeleri buluşması dün gerçekleşti. ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ müziğinde geçen “Selam söyleyin o bilgisiz Havva ile Adem’e” kelamları niçiniyle amaç gösterilen sanatçı Sezen Aksu’nun müziklerinin çalındığı aktiflikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu ve CHP Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da konuştu.

Cumhuriyet gazetesinden Sena Tufan’ın haberine bakılırsa İmamoğlu “Parti ortasında yahut haricinde uzlaşamayacağımız kimse olmamalı. Genel liderimle (Kemal Kılıçdaroğlu) beni arbede ettirecek bir Allah’ın kulu çabucak hemen Türkiye topraklarında doğmadı. İstanbul seçimlerindeki başarımızın ardında birlik ve birliktelik vardı. ‘Ben değil biz dedik’ artık bir daha, ‘Ben değil biz ve dostlarımız’ diyoruz” diye konuştu.

İmamoğlu, İBB’deki teftişi hatırlatıp “Meclis’teki arkadaş İBB’de 550 terörist var demişti. ‘Bulun, getirin’ diyoruz, ortada kimse yok. Her gün İmamoğu, her gün İBB, her gün İstanbul ile uğraşıyorlar. Fakat şunu bilsinler ki ne korkarız ne de pabuç bırakırız” sözlerini kullandı.

Kaftancıoğlu ise “Yerel seçimlerde gösterdiğimiz performansın epeyce üzerine çıkmak için geceli gündüzlü çalışmak zorunda” dedi.
Alıntıdır