Hanif Kureishi omurga ameliyatı oldu: tekrar kalem tutamayabilirim…

Leila

Global Mod
Global Mod
Yazar ve senarist Hanif Kureishi İtalya’nın başşehri Roma’da düşerek kaza geçirdiğini ve tekrar asla yürüyememe ve kalem kullanamadığı için yazamama tehlikesi olduğunu deklare etti.

Artı Gerçek’in aktardığı habere bakılırsa, “Varoşların Buda’sı” isimli kitabıyla tanınan muharrir İtalyan basınında ağır bakımda olduğuna yönelik haberlerin akabinde Twitter’dan açıklama yaptı:

“Kendimi makûs hissettiğimde Muhammed Salah’ın Aston Villa’ya attığı golü izlemiş ve yarım bardak bira içmiştim. Öne eğildim ve başımı bacaklarımın ortasına koydum; birkaç dakika daha sonra bir kan gölünün ortasında uyandım, boynum garip bir biçimde bükülmüş, karım yanımda diz çökmüştü” diye yazdı.

OMURGA AMELİYATI OLDU

“Öldüğüme inandım. Üç nefesim kaldığına inandım” tabirlerini kullanan Kureishi eşi Isabella d’Amico’nun yardımına koşarak kendisinin ömrünü kurtardığını söylemiş oldu.

Roma’daki Gemelli hastanesinde bir omurga ameliyatı olduğunu söyleyen muharrir bacaklarını ve kollarını hareket ettiremediğini vurgulayarak “Şu anda tekrar yürüyebilecek miyim, kalem tutabilecek miyim belirli değil” dedi. Rehabilitasyon ve fizyoterapisinin süreceğini söyleyen Kureishi takipçilerinden yazması ve çalışmalarını sürdürmesine yardım edecek ekipman tavsiyesi de istedi.

Kureishi birinci sefer 1985’te Pakistanlı genç bir İngiliz ve onun beyaz erkek arkadaşını husus alan Oscar adayı olan senaryosu “My Beautiful Laundrette” (Benim Hoş Çamaşırhanem) ile milletlerarası beğeni topladı.

Çok kültürlülük, sınıf ve imparatorluğun mirasına keskin bakışlarıyla tanınan muharririn yedi romanının yanı sıra bir dizi kısa hikayesi, denemeleri oyunları bulunuyor.

Okumaya devam et...