Gergerlioğlu ile Meclis Lideri Şentop içinde gerginlik: ‘Bahçeli emretti siz yaptınız’

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Gergerlioğlu ile Meclis Lideri Şentop içinde gerginlik: ‘Bahçeli emretti siz yaptınız’
Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Gergerlioğlu, kendisinin milletvekilliğinin adapsız olarak düşürüldüğünü belirterek, kendisinin MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla TBMM’den zorla çıkarıldığını söz etti. Bunun üzerine Şentop konuşmasının şahsî konuşma olduğunu söz ederek yerinden kalktı.

Gergerlioğlu, Şentop’un kendisinden özür dilemesini isterken, Anayasa’yı değil. AKP ve MHP ittifakının kelamını dinlediniz. Anayasa hukukçuları size ‘yanlış yapıyorsunuz’ dedi. Bahçeli’nin buyruğunu dinlediniz. Yazıklar olsun. bu biçimde Meclis Lideri mı olur” tabirlerini kullandı.

Şentop, Gergerlioğlu’nun konuşması sırasında kurulu terk ederken, oturuma verilen ortanın akabinde kapıdan geri döndü.

Gergerlioğlu’nun “Sayın Başkan’ım lütfen dinleyin beni” kelamlarına Şentop “Ne dinleyeceğim. Hayır yok o denli bir şey. Şahsi sıkıntın var ise gel şahsen gör” karşılığını verdi. Şentop, masaya yumruğunu vurdu ve “şahsi sıkıntını buraya taşıma” dedi.

Gergerlioğlu ile Meclis Başkanı Şentop arasında gerginlik I

🔸
Gergerlioğlu: Bahçeli emretti, siz yaptınız, beni Meclis'ten attırdınız

🔸
Şentop: Şahsi meseleni buraya getiremezsin. Güneş doğduktan sonra namaz kılınmaz. Yalan söylüyorsunhttps://t.co/6ReaIQXLFl pic.twitter.com/tN9gwaaX5b

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) October 27, 2021

Kurul Lideri Cevdet Yılmaz, görüşmelere orta verdi. Tartışmalar verilen ortada da sürdü. Şentop, salondan ayrılmak için ayağa kalktı.

Gergerlioğlu’nun “Pijama ile terlik ile abdest alırken gözaltına alındım. bu biçimde lider mı olur?” demesi üzerine Şentop, salona geri döndü.

Şentop, “Şahsi sıkıntını buraya getiremezsin, kurula konuş, ferdî sıkıntın var ise gel benle konuş. Güneş doğduktan daha sonra namaz kılınmaz. Güneşin doğduğu saat aşikâr. Palavra söylüyorsun palavra. Siz bilmeyebilirsiniz, namaz kılan bilir. 45 dakika geçmiş, kerahet vaktinde hiç bir namaz kılınmaz” dedi.
Alıntıdır