Düzce’de okul kantinlerinde fiyat tarifeleri belirleniyor

Beykozlu

New member
Devlet okullarında kayıt yapılırken bir ödeme talep edilmesi yasaklandı. Fakat okullar başlarken kıyafetlerin yüzde 100 zamlandığı haberleri geldi. Kırtasiye ve servis fiyatları de evvelki yıla bakılırsa artırılırken kantinler de yeni tarifelerini hazırlama telaşına düştü.

Esnaf odaları artan fiyatları masaya yatırıyor

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Düzce Bakkallar ve Bayiler Odası yeni döneme ait önlemleri görüştü. Okul kantinlerindeki fiyatlar, eğitim için temel gereksinim olan defter, kitap, kalem üzere kırtasiye gereçlerine kadar fiyatlar ve öbür mevzular ele alındı.

“KDV’nin kaldırılması gerekiyor”

Oda Lideri Vildan Şamandar, yeni eğitim ve öğretim döneminde öğrenci ve velilere kolaylık sağlanması gerektiğini söz ederken, öğrenciler için kırtasiye eserleri, internet ve bilgisayarlar başta olmak üzere tüm okul araç ve gereçlerinde KDV’nin kaldırılması gerektiğini belirtti.Vildan Şamandar, bu mevzuda şu görüşlere yer verdi:

“Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında öğrencilerin bu yılki okul masraflarında enflasyona bağlı olarak yaklaşık yüzde 80 ile yüzde 150 oranında artış gözlemlendi. Bunun için veli ve öğrencilere kolaylık sağlanmalı.”

Okumaya devam et...