CHP: Abdulkadir Selvi’nin Ulusal Eğitim Bakanlığı ile ilgili savları hayal eseridir

Nilosa

Global Mod
Global Mod
CHP: Abdulkadir Selvi’nin Ulusal Eğitim Bakanlığı ile ilgili savları hayal eseridir
Cumhuriyet Halk Partisi, Hürriyet gazetesi muharriri Abdulkadir Selvi’nin bugünkü yazısında öne sürdüğü “MEB’in kapısının kilitlenmesini Kılıçdaroğlu’nun müdafaası talep etti” savı üzerinde yazılı bir açıklama yayımladı.

CHP savları ‘hayal eseri‘ olarak nitelendirdi ve şu sözleri kullandı:

“Hürriyet Gazetesi muharriri Sn. Abdülkadir Selvi, 03 Ocak 2022 tarihindeki köşe yazısında, Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ulusal Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı açıklamaya ait kimi hayal eseri tezlerde bulunmuştur. Öncelikle Ulusal Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’den, 29 Aralık 2021 günü saat 10.51’de randevu talebinde bulunulmuş, tıpkı gün saat 23.00’e kadar hiç bir geri dönüş yapılmaması üzerine, 30 Aralık 2021 günü saat 13.00’te basın açıklaması yapılmıştır. ötürüsıyla açıklama, randevu talebinden yaklaşık 27 saat daha sonra gerçekleştirilmiştir. Ayrıyeten, kelam konusu köşe yazısında yer alan, Ulusal Eğitim Bakanlığı kapısına zincir ve kilit takılması buyruğunun, Sayın Genel Liderimizin müdafaa polisi tarafınca verildiği tezi da varsayım edileceği üzere, uzun müddet evvel dalınan hülyanın eseridir.”

‘Belgeleri paylaşmaya davet ediyoruz’

CHP toplumsal medya hesabından da paylaştığı açıklamada ayrıyeten Selvi’ye davette bulunarak, tezini kanıtlamasını istedi:

“Görülmektedir ki, hayata geçirilen akla ziyan uygulamalar, kendilerinin dahi savunamayacağı bir noktaya gelmiştir. “Elimde doküman olmadan konuşmam” diyen Sn. Selvi’yi, bu belgeyi derhal milletimizle paylaşmaya davet ediyoruz.”
Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'nin bazı hayal ürünü iddialarına karşı İletişim Koordinatörlüğümüzün yanıtıdır. pic.twitter.com/5ODICBeE0a

— CHP
🇹🇷
(@herkesicinCHP) January 3, 2022
Alıntıdır