Bolu Belediye Lideri Özcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Bolu Belediye Lideri Özcan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak
Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, 10 ülkenin büyükelçisinin tutuklu bulunan Osman Kavala’nın özgür bırakılması için davette olmasına reaksiyon gösterdi. Büyükelçilerin davetine karşı “istenmeyen kişi” ilan edilmesi istikametinde talimat verdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da desteklediğini söyleyen Özcan, gereğinin yapılmasını istedi.

‘bu biçimde bir hadleri ve hakları yok’

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, Türk yargısına müdahale etmenin hiç bir ülkenin haddi olmadığını belirterek, “Geçtiğimiz günlerde 10 ülkenin büyükelçisi Osman Kavala’nın hür bırakılması istikametinde Türkiye Cumhuriyeti’ne davette bulundular. Türkiye Cumhuriyeti müstemleke değil. O ülkelerin sömürgesi falan asla değil. ötürüsıyla hiç bir ülkenin büyükelçileri Türkiye Cumhuriyeti’ne şu insanı özgür bırak diyemez. bu biçimde bir hadleri ve hakları yok. Türkiye’nin eksikleri var fakat biz yargının bağımsız olduğu bir Türkiye olduğunu sav ediyoruz. Yargının eksikleri var. biz bunu kendi ortamızda tartışırız. Lakin hiç bir ülkenin haddi değil Türkiye’nin içişlerine karışmak. Türkiye’nin yargısına müdahale etmek. Bu noktada sayın cumhurbaşkanı bir talimat verdiğini söylemiş oldu. 10 ülkenin büyükelçisinin istenmeyen kişi olması ilan edilmesi tarafında talimat verdi. Bu büyükelçiler derhal istenmeyen kişi ilan edilip, 48 saat ortasında ülkeyi terk etmesi sağlanmalıdır. Yoksa bunun sonu gelmez. Ben Cumhurbaşkanı’nın davetini destekliyorum” dedi.
Özcan, görüşlerinin parti görüşü olmadığını da belirterek, “Bu görüşler benim özgün görüşlerim. Parti farklı bir görüş ileri sürer o başka. Ben partiyi temsilen konuşmuyorum. Bir talimat veriyorsa cumhurbaşkanı gereği yapılmalıdır. Ben de Bolu Belediye Lideri olarak bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanı’nın ardında durmaya hazırım
” formunda konuştu.
Alıntıdır