Binali Yıldırım: Bütün dünyada artık fiyatlar denetim edilemiyor

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Binali Yıldırım: Bütün dünyada artık fiyatlar denetim edilemiyor
AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığı tarafınca Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde ‘Mahalle Liderleri İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’ düzenlendi.

görüşmede konuşan Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, siyasetin alanda yapıldığı, konuşulduğu, en hareketli olduğu yerin sokak olduğunu söylemiş oldu.

Mahallede farklı siyasi görüşte insanların bulunduğunu belirten Yıldırım, önümüzdeki hafta partisinin belediye liderleri ile bir ortaya geleceklerini söyleyerek, “2.5 yıllık geçmişi değerlendireceğiz. 2024’e giden yolda ne üzere işler yapılması gerektiğinin kararlarını vereceğiz. AK Parti seçimden seçime değil, gece gündüz, 24 saat vatandaşın içerisinde. Biz, mahalle liderlerinin ne manaya geldiğini İstanbul seçimlerinde gördük. İstanbul seçimleri, mahalle liderlerinin ne kadar kıymetli olduğunu bize yaşatarak gösteren bir seçim olmuştur. Onun için mahalle liderlerimizin üstlendiği bu sorumluluğun kıymetini biliyoruz. Şunu bilmenizi istiyoruz; 2023’e giden yolda bir daha yazacağımız destanın altında mahalle liderlerimizin imzası olacak. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Yıldırım, olayların hayli süratli değiştiği bir dünyaya girdiklerini belirterek, şu biçimde devam etti:
“Kovid daha sonrası artık dünya, eski dünya değil. Bütün dünyada artık fiyatlar denetim edilemiyor. Enflasyonun ‘E’sini bilmeyen ülkeler, bugün enflasyon en kıymetli sorunu haline gelmiş. 39 yıl daha sonra Amerika’da yüzde 7’ye çıkmış. Avrupa’da yüzde 6’ların üzerine çıkmış. Bu ne demektir? Demek ki bu Kovid sürecinde dünyanın sistemi bozuldu. Üretim sistemi çöktü, ihracat, ithalat, nakliyat; bütün bunlarda problemler yaşanıyor. Bu meseleler global sorun. Global sıkıntıların tahlili de bir daha global işbirliğiyle olur, global istikrarın sağlanmasıyla olur. Pekala biz bunu mu bekleyeceğiz? Bunlar vakit alır. Natürel ki beklemeyeceğiz. Onun için birinci baştan beri Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, bu sürecin en az ziyanla atlatılması için önlemleri tek tek devreye aldık. Küçük esnafın desteklenmesi, taban fiyatın hatırı sayılır bir biçimde arttırılması, vergi yükünün azaltılması, işten çıkarma yasağının getirilmesi vb. Bunlar alınan önlemlerden yalnızca kimileri. Natürel ki imkanlarımız daha fazla olunca daha fazlasını da vereceğiz, veriyoruz da.”

‘2024’te tekrar AK Parti’nin lokal siyasetiyle milletimizi buluşturacağız’

Binali Yıldırım, AK Parti’nin muvaffakiyetinin tesadüf olmadığını tabir ederek, “Bu muvaffakiyetin gerisinde milletin duası, milletin takviyesi vardır. AK Parti bugünkü dalgalı kurallardan medet umanlara 2023’te bir daha en hoş yanıtı verir mi arkadaşlar? 2023’te yeni bir destan yazacak mıyız? İstanbul olarak bu işin öncülüğünü yapmaya hazır mıyız? Olağan daha sonrasında 2023, 2024’e giden yolu açan seçimdir. Bunu da unutmayalım. 2023 olmadan 2024 olmaz. 2024’te de inşallah İstanbul başta olmak üzere bütün Türkiye genelinde tekrar AK Parti’nin mahallî siyasetiyle milletimizi buluşturacağız. Bu takımlarla sizlerle yapacağız” sözlerini kullandı.
Alıntıdır