Alçı: Ey Özdağ, hal koyacaksan devletin güvenlik ve istihbarat kurumlarına koy ancak yüreğin yok

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Alçı: Ey Özdağ, hal koyacaksan devletin güvenlik ve istihbarat kurumlarına koy ancak yüreğin yok
Nagehan Alçı, bugünkü yazısında, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın “Tahrikçi arıyorsa dönsün kocasına baksın” kelamlarına karşılık verdi.

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, nüfuzu berbata kullanma ve özel hayatın kapalılığını ihlal hususlarını içeren kabahat duyurusunu ben yapmadım. Devlet yaptı” diyen Alçı, “Kendisini devlet otoritesi yerine koyup bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına kameralar önünde kimlik ve ruhsat denetimi yapması, bir yurttaşımızın vergi levhasını sorgulaması, o insanı afişe etmesi, maksat göstermesi bardağı taşırmış. Özdağ da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonlarını bu olaylarla aştığını çok yeterli biliyor. Tedirginliği bu yüzden” dedi.

“Bana iftira atmak mertlik mi, yiğitlik mi yoksa namertlik, ürkeklik ve korkaklık mı?”

Alçı, Özdağ’a, “Ey Ümit Özdağ, reaksiyon ve tutum koyacaksan senin hakkında bu hata duyurusunu hazırlayan ve sürece koyan devletin güvenlik ve istihbarat kurumlarına koy fakat buna yüreğin ve hamasetin yok. Gık diyemiyorsun korkudan” diye seslendi.

Alçı devamında şunları kaydetti:

“Bunun yerine kendi halinde bir muharrir olan bana iftiralarla taarruz etmek kolayına geliyor. Gerçek muktedirlere değil bir bayan müellife cinsiyetçi iftiralarla saldırmanın dayanılmaz hafifçeliği bu. Benim nefret ettiğim lakin Özdağ’ın epey sevip kullandığı cinsiyetçi faşizan erkek jargonuyla sorayım: Kendisine hata duyurusunda bulunanlara gık diyemeyip bunun haberini yazdığım için bana iftira atmak mertlik mi, yiğitlik mi yoksa namertlik, ürkeklik ve korkaklık mı?”

“bir daha korkacak ve asla o denli bir görüntü hazırlamayacak”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin küme toplantısında Özdağ hakkındaki tabirlerini hatırlatan Alçı, “Acaba Özdağ, benimle ilgili hazırladığı iftiralar içeren görüntü üzere kendisini ve partisini açıkça suçlayan MHP başkanı ile ilgili de görüntü hazırlayabilecek mi? Doğal ki hayır… bir daha korkacak ve asla o denli bir görüntü hazırlamayacak. Sesini çıkaramayacak” diye yazdı.

Yalı yansısı: tekrar bu iftirayı bilerek ve isteyerek atarsa davayı açarım

Özdağ’ın “yalı” açıklamasına da reaksiyon gösteren Alçı, bir yalısı olmadığı tabir ederek, “Olmayan yalı ve olmayan tweetler sebebiyle bana iftira atan herkese teker teker dava açıyorum ve kazanıyorum. Öteki türlü bu iftiraların önüne geçmek mümkün değil. Olağanda Özdağ’a da bu iftiralarından ötürü kabahat duyurusunda bulunur ve kazanırım fakat aslına bakarsan devlet epey daha değerli olan öteki konularda kendisine 3 başka hatadan duyuruda bulunmuş. Bunun üstüne bir tekme de ben atmak istemiyorum. Lakin tekrar bu iftirayı bilerek ve isteyerek atarsa davayı açarım” dedi.

FETÖ karşılığı

Öte yandan Alçı, FETÖ’ye ait savlara da şu biçimde sitem etti:

“Bana, Balyoz sanıklarının eşleriyle ilgili tweet attığım iftirasını atanlar o denli şuursuz ki, hazırlayıp 2016’da piyasaya sürdükleri fabrikasyon tweet’in altına 22 Nisan 2010 yazdırmışlar. O tarihte ortada Balyoz davası bile yok. FETÖ’nün 2003’te olmayan ilaç şirketini fabrikasyon evraklarla uydurması üzere. Dahası ben o 2010 Nisan konjonktüründe dış siyaset gazetecisiyim ve ne Ergenekon ne Balyoz konusunda taraf olan tek bir yazı kaleme almamışım. O periyot benim iç siyasetle hayli ilgilenmediğim bir devir. Nasıl bir akılsız iftira bu?”

Özdağ’ın Yeniçağ gazetesindeki yazılarını hatırlatan Alçı, şu biçimde dedi:

“Bizler o 2014 konjonktüründe FETÖ sözünün herkes tarafınca kullanılması için gayret ederken o ‘Hizmet Hareketi’ demeye devam ediyor, bir de FETÖ ile gayret eden Recep Tayyip Erdoğan’ın uğraşına sekte vuruyordu.”

Ne olmuştu?

Alçı evvelki günkü yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik İçişleri Bakanlığı’nın başlatmış olduğu teftişle ilgili ismi geçen DİYADER iddianamesini eleştirmiş; “Sanki bu iddianameyi Ümit Özdağ şahsen yazmış! İddianamenin birtakım kısımlarında Özdağ stili faşizan zihniyet adeta fışkırıyor” demişti.

Özdağ ise toplumsal medya hesabından bir cevap görüntüsü paylaşmış, “Benim iddianame yazmak üzere bir adetim yok. Ancak, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında Nagehan Alçı’nın ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın nasıl FETÖ tezgâhı iddianamelerin hazırlanmasına ve sonrasındasında savunulmasına katkı verdiklerini bütün Türkiye biliyor” demişti. Özdağ, “Tahrikçi arıyorsa dönsün kocasına baksın” sözlerini kullanmıştı.
Alıntıdır