AK Partili Dağ: Ülkemizin dirayetli duruşu yardımıyla 10 büyükelçi geri adım attı

Nilosa

Global Mod
Global Mod
AK Partili Dağ: Ülkemizin dirayetli duruşu yardımıyla 10 büyükelçi geri adım attı
Dağ, ABD ve öbür büyükelçiliklerin Viyana Mukavelesi’nin 41’nci unsuruna riayet edeceklerine dair açıklamalarına ait toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında, şunları kaydetti:

“Ülkemizin dirayetli duruşu yardımıyla, 10 büyükelçi içişlerimize ve yargı bağımsızlığımıza müdahale teşebbüsünden geri adım attı. Türkiye’yi masada dizayn etmeye çalışan bu tıp teşebbüsler, bugün olduğu üzere bundan daha sonra da boşa çıkacaktır. Bakalım muhalefet etmeyi her ulusal problemde Türkiye’nin karşısında pozisyonlanmak zanniçin, devletin temelli ve unsurlu duruşunu her fırsatta eleştiren muhalefet ne yapacak?”
Ülkemizin dirayetli duruşu sayesinde, 10 büyükelçi içişlerimize ve yargı bağımsızlığımıza müdahale girişiminden geri adım attı.

Türkiye’yi masada dizayn etmeye çalışan bu tür girişimler, bugün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkacaktır.

— HAMZA DAĞ (@avhamzadag) October 25, 2021
Alıntıdır