Vanlı anne: “Teslim olan her evlat bizi umutlandırıyor”

Nilosa

Global Mod
Global Mod

Vanlı annelerin evlat aksiyonu kararlılıkla devam ediyor

VAN – Van’da evlatları terör örgütü PKK tarafınca dağa kaçırılan annelerden Nazlı Sancar, şu ana kadar Türkiye geneli 35 ailenin evladına kavuştuğunu belirterek, “Teslim olan her evlat bizi umutlandırıyor” dedi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafınca dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 27 Şubat 2021 yılından bu yana her hafta partinin vilayet başkanlığı binası önünde oturma hareketi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafınca dağa kaçırılan ve sayıları 32’yi bulan aileler, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya geldi. Ellerindeki dövizlerle yürüyüş yapan anneler, bir yandan da HDP ve PKK aleyhine slogan attı.

“11 yıldır kızım Şeyma’nın acısıyla yaşıyorum”

PKK tarafınca 13 yaşında dağa kaçırılan kızı Şeyma için harekette olan anne Nazlı Sancar, anneler olarak 3 yıldır feryat ettiklerini ve HDP milletvekillerinin kendilerine rastgele bir açıklama yapmadığını belirtti. HDP’li vekillerin cürümlerini kabul etmesini isteyen Sancar, “HDP ve PKK’dan bir şey istemiyoruz. Yalnızca hakkımız olan evlatlarımızı istiyoruz. 11 yıldır kızım Şeyma’nın acısıyla yaşıyorum. Kızım kokusunu özledim ve ona sarılmak istiyorum. Allah’ın müsaadesiyle, devletimizin gücüyle zafer bizim olacak” dedi.

“Evlatlarımız o hainlere kalmasın”

PKK tarafınca kaçırılan kızına davette bulunan Sancar, “Kızım beni görüyor ve duyuyorsan ne gel devlet güçlerimize teslim ol. Onları dinleme, ömrünü kaldığı yerden devam et. Şayet sen kızımsan gelirsin. O katillere ve hainlere inanıp, güvenmeyeceksin. Şu ana kadar 35 anne evladına kavuştu. Teslim olan her evlat bizi umutlandırıyor. Gelen her evlat için bizim çocuğumuz gelmiş üzere seviniyoruz. Kâfi ki evlatlarımız o hainlere kalmasınlar” diye konuştu.

Terör örgütü PKK tarafınca dağa kaçırılan Gevaşlı Yunus’un annesi Güleser Alkan ise 8 yıldır kaçırılan evladına kavuşmak istediğini söylemiş oldu. Hasta olduğunu ve yıllardır gözlerinin yolda oğlunu beklediğini söz eden Alkan, ölmeden evladını görmek istediğini kaydetti.

İhlas Haber Ajansı / Yılmaz Sönmez – Genel
Alıntıdır