Vanlı aileler HDP Vilayet Başkanlığı önündeki hareketlerini sürdürdü

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Vanlı aileler HDP Vilayet Başkanlığı önündeki hareketlerini sürdürdü
VAN (AA) – Van‘da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin vilayet başkanlığı önündeki hareketlerine bu hafta da devam etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya gelen aileler, “Evlat nöbetindeyiz”, “Artık kâfi, yakamızdan düşün”, “Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak”, “Van anneleri evlat nöbetinde”, “Çocuklarımızı istiyoruz” ve “Dağları kurtlara kuşlara bırakın” yazılı dövizler taşıdı.

Terör örgütü PKK ve HDP aleyhine slogan atarak HDP Vilayet Başkanlığı önüne kadar yürüyen aileler, partililere reaksiyon gösterdi, çocuklarına teslim olmaları davetinde bulundu.

Aksiyona katılan anne Nazlı Sancar, yıllardır evlat acısıyla yaşadığını anlattı.

Sancar, 2012’de 13 yaşındaki kızı Şeyma’nın dağa kaçırıldığını belirterek, şunları söylemiş oldu:

“3 yıldır evlat uğraşımızı veriyoruz. Kararlıyım, boyun eğmiyorum. Geri adım atmayacağım. Doğurduğumuz evlatlarımızı istiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu sen elektrik faturası için dünyayı ayağa kaldırdın. Burada 3 yıldır bu anneler, bebeler feryat ederken, gözyaşları dökerken sen niye gelip bu anne babaların acısına ortak olmadın. Ben buradan seni şiddetle kınıyorum. Lakin bir daha de sizi bekliyorum, yalnızca size değil tüm siyasi partilere sesleniyorum. Hani hak hukuk derler ya işte o yok. Hak hukuk bu mudur? Tüm siyasetçiler sesimizi duyun, gelip acılarımıza ortak olun.”

Kızına seslenen Sancar, “Şeyma, kızım, beni görüyor, duyuyorsan dön. Baban senin kahrından kansere yakalandı. Bir haftadır hastanede tedavisi yapılıyor. Seni görmek istiyor. ‘Ölmeden Şeyma’mı goreyim.’ diyor. Gel, devletimize teslim ol. HDP’den de PKK’dan da korkmuyorum.” diye konuştu.

Baba Abdurrezzak Akan da oğlunun PKK tarafınca 7 yıl evvel üniversiteden kandırılıp kaçırıldığını lisana getirdi.

Oğlunun öğretmen olmak istediğini aktaran Akan, “Oğlum, beni duyuyorsan gel, 7 yıldır ne yapıyorsun. Annen, kardeşlerin seni bekliyor. Onlar sizi kandırdı. Annen her gün ağlayarak, gözyaşı dökerek seni bekliyor. O gavurlara hizmet etmeyin, dönün meskeninize gelin.” sözlerini kullandı.

Van Terör Mağdurları Derneği Lideri Turan Deniz ile dernek üyeleri de aksiyon yapan aileleri ziyaret ederek, her vakit yanlarında olduklarını vurguladı.

AA / Necat Hazar – Aktüel

Halkların Demokratik Partisi, Terör, PKK, Van, Aktüel, Haberler
Alıntıdır