Ümit Özdağ’dan Nagehan Alçı’ya: Ben sizi Türkiye’de toplumsal tansiyonun mimarlarından biri görüyorum

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Ümit Özdağ’dan Nagehan Alçı’ya: Ben sizi Türkiye’de toplumsal tansiyonun mimarlarından biri görüyorum
Zafer Partisi kurucusu Ümit Özdağ, Habertürk’te katıldığı bir programda Nagehan Alçı tarafınca yöneltilen soruya “Ben sizi son 10 senede, Türkiye’deki toplumsal tansiyonun mimarlarından biri olarak görüyorum” diyerek cevap verdi.

Nagehan Alçı, Özdağ’a “Toplumsal tansiyon epeyce artarsa, karşılıklı seçim atmosferinde çatışmalar başlayabilir. O yüzden ‘Muhalefet parlamenter sisteme geçmek istiyorsa bir biçimde iktidarı ikna etmeli, birlikte oturarak parlamenter sisteme geçişin yolu aranmalı’ demiştim. Siz de parti programınıza fazlaca kuvvetli bir biçimde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. ötürüsıyla sizin sistem değişikliğiyle ilgili nasıl bir yol haritanız var?” sorusunu iletti.

‘Galiba tehlikeli bir oyun oynadığınızı siz de gördünüz’

Soruya karşılık veren Özdağ ise şu sözleri kullandı:

“Nagehan Hanım, sizin bu tespiti yapmanızı pahalı buluyorum. Türkiye’nin toplumsal tansiyonun doruğunu yaşadığını söz etmeniz değerli. Zira ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal tansiyonun mimarları olarak görüyorum. Bu 10 sene içerisinde Erdoğan’ın toplumu germe ve hengame hazırlama siyasetlerinin öncü isimlerinden biri olduğunuzu düşünüyorum. Lakin galiba tehlikeli bir oyun oynadığınızı siz de gördünüz ki, parlamenter demokrasiye dönelim diyorsunuz.”
Alıntıdır