Sarıgül: Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile kapıların açılarak, bölgenin kalkınmasını istek ediyorum

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Sarıgül: Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile kapıların açılarak, bölgenin kalkınmasını istek ediyorum
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Kars programı kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunarak, partisinin vilayet başkanlığının açılışını yaptı. Sarıgül, “TDP iktidarında bütün komşularımızla; barış müsamaha ve uzlaşma içerisinde kesinlikle yaşayacağız” sözlerini kullandı.

T24′ün ANKA’dan aktardığı haberine nazaran, Sarıgül, partisinin Kars Vilayet Lideri Kemal Yücesoy ile birlikte Evliya Mescidinde kıldığı Cuma namazının akabinde esnaf ziyareti yaptı ve vatandaşlarla sohbet etti.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetini ziyaret Eden Sarıgül, burada Cemiyet Lideri Ercüment Daşdelen tarafınca karşılandıktan daha sonra basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, Azerbaycan ile Ermenistan içindeki sorunun çözülmesini büyük bir heyecanla beklediklerini söylemiş oldu.

Ermenistan’a açılan Akyaka (Doğukapı) Hudut Kapısı’nın Kars için kıymetli oluğunu belirten Sarıgül, şunları söylemiş oldu:

‘Tüm komşularımızla barış içerisinde olacağız’

“TDP iktidarında bütün komşularımızla uzlaşmak istiyoruz. Azerbaycan ile Ermenistan içindeki sorunun çözülmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz. Azerbaycan – Ermenistan kapsının açılması, Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile kapıların açılarak, nitekim bu bölgenin kalkınmasını epeyce dilek ediyorum.

TDP iktidarında bütün komşularımızla; barış müsamaha ve uzlaşma içerisinde kesinlikle yaşayacağız. Biraz evvel Vilayet Liderimiz Kemal Yücesoy bana dedi ki; ‘Başkanım Ermenistan kapısını da açalım’; Azerbaycan aslına bakarsan bizim kardeşlerimiz. İran’dan da buraya alabildiğine turist gelsin ve ülke kalkınsın. Sen de nitekim bu bölgede kalırsın. O niçinle Türkiye’de TDP iktidarında tüm komşularımızla barış içerisinde olacağız.”
Alıntıdır