MHP’li Yalçın’dan İmamoğlu’na reaksiyon: Yalnızca kendi kolunda oynasa olağan karşılanabilir

Nilosa

Global Mod
Global Mod
MHP’li Yalçın’dan İmamoğlu’na reaksiyon: Yalnızca kendi kolunda oynasa olağan karşılanabilir
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul dışına yaptığı ziyaretler niçiniyle başlayan tartışmalara MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın da katıldı.

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Twitter üzerinden İmamoğlu’na reaksiyon göstererek, şunları yazdı:

Genel Liderimize yanıt vereceğim diye uygunca laubalileşen E.İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı hayallerini seçilmiş cümlelerin ardına gizlemeye çalışan bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazı. Siyasi polemiklere girmeme çabasında görünüyor lakin aslında bundan beslenmeyi umuyor.
Güneş nasıl balçıkla sıvanmazsa laf cambazlığıyla da asıl niyetin üzeri örtülemez. olağan olarak Cumhurbaşkanlığına adaylık her siyasetçinin hakkı… Lakin hak talebi ucuz şark kurnazlığıyla süsleniyorsa bunda bir bit yeniği var demektir.
İmamoğlu cambazı, yalnızca kendi kısmında oynasa olağan karşılanabilir. Fakat o, CHP’den HDP’ye ‘ip’ uzatıyor, daha sonra üzerinde tehlikeli hareketler yapıyor. İstanbullu kendisinden hizmet beklerken o, yurdun çeşitli yerlerinde İP’li ve HDP’lilerle taklalar atıyor.
Ekrem Efendi’nin siyasi hesabı; Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte ederek Cumhurbaşkanlığı adayı olmak, İstanbul’a hizmet dururken çokça yatırım yaptığı İP’in ve bilhassa de HDP’nin oylarıyla kazanmak. Bu kirli hesap milletten döner.
Diyarbakır’a stant mazeretiyle gidip HDP’lilerle poz verirken, evlatlarını HDP-PKK teröründen kurtarmaya çalışan aileleri, Diyarbakır annelerini görmezden gelmesi; Ekrem Efendi’nin ikiyüzlülükten de öteye pişkin ve utanmaz siyaset anlayışını yansıtıyor.
Daha İstanbul’a hizmette olgunlaşmadan ham meyve misali vatandaşın boğazına oturmaya, cin olmadan adam çarpmaya yeltenen bu siyaset akrobatının ipi birinci fırsatta halk tarafınca çekilir.
İmamoğlu’na tavsiyemiz, cücelerle ikiyüzlülerin gerçek ebadını uzaktan geniş yansıtan konkav siyaset aynasına yakından ve “İYİ” bakması… bu biçimde, asıl niyetini gizlemek için robotlaştırdığı mürai çehresinin nasıl keçeleştiğini de fark eder.
5-Diyarbakır’a sergi bahanesiyle gidip HDP’lilerle poz verirken, evlatlarını HDP-PKK teröründen kurtarmaya çalışan aileleri, Diyarbakır annelerini görmezden gelmesi; Ekrem Efendi’nin ikiyüzlülükten de öteye pişkin ve utanmaz politika anlayışını yansıtıyor.

— E. Semih Yalçın (@E_SemihYalcin) October 22, 2021

Ne olmuştu?

Bahçeli, İmamoğlu’nun seyahatlerini eleştirerek, “Gezmediği, görmediği yer kalmamıştır, gözümüzden kaçtı sanılmasın. vazife alanı İstanbul olan bir belediye lideri neyin hazırlığı ortasındadır?” sözlerini kullanmıştı.

İmamoğlu, Bahçeli’ye verdiği karşılıkta şu sözleri kullanmıştı.

“Bazı politikler yorum yaparken epeyce dikkatli olsun. Benim de kurumuma, İstanbulluya hizmet etmiş bir insan ismine Gümüşhane’de bir okul yaptırıyorum. Ve o kişi üç devir MHP ismine Gümüşhane Belediye Başkanlığı yaptı (İSTAÇ’ın genel müdürü Mustafa Canlı’dan kelam ediyor). Benim oraya niçin gittiğimi sorgulayacağına, genel lider bana bir tebrik telefonu açsaydı keyifli olurdum. Bu bilgiyi, bu ayrıntısı kendilerine ulaştırayım. bu türlü daha adaletli düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bizim Genel Başkan’ımızla olan diyaloğumuz, irtibatımız güçlenerek devam edecektir.”
Alıntıdır