Mehmet Barlas: Erdoğan’ın 2023’te cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Mehmet Barlas: Erdoğan’ın 2023’te cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum
Sabah başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşe yazısında Türkiye’deki siyasetin eksiğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan üzere bir aday çıkaramamak olduğunu tez etti ve “2023 Haziran’ında cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorumdedi.

Barlas ayrıyeten şu tabirleri kullandı:

“Sonuçta bu hafta Erdoğan’ı, evvel Kiev’de daha sonra da Moskova’da görmemiz mümkün. Bunlardan alınacak bir ders var, daha doğrusu bu dersi Tayyip Erdoğan’ın kendisi de almalı. Bu karmaşık dünyada, bu kadar karmaşık işlerin ortasına girip barışı sağlamaya çalışmak önemli bir iştir. Türkiye bunu tekraren yaptı. En son Azerbaycan’ın yanında yer almasına karşın Ermenistan’la ne savaşa girdi ne de diyaloğu kopardı. Türkiye’de siyasetin eksiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan üzere bir aday çıkaramamaları… halbuki siyasette Erdoğan üzere birikimli devlet erkeklerina daha fazla muhtacız. Demek istediğim şu: 2023 Haziran’ında cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.”
Alıntıdır