Kılıçdaroğlu: Milletimizin sesini dinlemek üzere, ‘Haydi Meydana’ diyorum, birinci mitingimiz Mersin’de

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu: Milletimizin sesini dinlemek üzere, ‘Haydi Meydana’ diyorum, birinci mitingimiz Mersin’de
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dolardaki sert yükselişle birlikte Türk Lirası’ndaki kıymet kaybı üzerine açıklamalarda bulundu.

Toplumsal medya hesabından bir dizi paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden büsbütün uzak iktisat idaresi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası özgür düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.
Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt haricinden gelenler hayli ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.
Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı bilgisiz takımlar, ey bu ucube koalisyonun lisanını yutmuş küçük ortağı, muhakkaktır ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. Birinci mitingimiz Mersin’de!

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) November 24, 2021
Alıntıdır