Kılıçdaroğlu: Fiyatlar artıyor, herkes birbirini suçluyor

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu: Fiyatlar artıyor, herkes birbirini suçluyor
Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki küme toplantısındaki açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

Sizleri, üniversite bitirdikten daha sonra işsiz bırakan nizamı yıkacağız.
Eğitime gereken değeri verdik mi?
Öğretmeni baş tacı yapmayan bir toplumun gelişme talihi yoktur. Öğretmen kardeşlerime sesleniyorum. Prestijli meslek haline getireceğiz öğretmenliği. 3600 ek göstergeyi oyalamadan vereceğiz.
300 lirayla 500 lirayla finans kurumları oluşturuldu. Konut sahibi olacaksınız dendi. Birtakım şirketlerin tasfiye edilmesi gerekiyor. 21 şirkette 5 bin 400 vatandaşımızın parası var. Geçen gün İstanbul’da aksiyon yaptılar.
Mutfaklarda yangın var. Dolarla ihale alanları farklı yere koyuyorum lakin hepimizin kaygısı, taban fiyatla geçinenler. Fiyatlar artıyor herkes birbirini suçluyor. Hal esnafı ile konuştum, ‘Bu meblağları artıran siz misiniz?’ dedim. Dediler ki; ‘Çiftçinin kullandığı girdiler fazlaca kıymetli. Çiftçi dolarla belirlenen fiyatla gübreyi almak zorunda.’
‘Hali kazanan seçimi kazanır’ dedi lider, hem hali kazanacağız hem seçimi kazanacağız.
Her gün, saat başı artırım geliyor. ‘Üretici elindeki malı satmaktan tedirgin’ diyorlar. Bu tedirginlik felaket bir şey. ‘Satış yapıyorum fakat fiyat artışından ben sorumlu değilim’ diyor. ‘Üreticiyi korumazlarsa açlık krizi ile karşı karşıya kalabiliriz’ dedi üreticiler.
Alıntıdır