Kılıçdaroğlu: En geç 2 yıl içerisinde Suriyelileri kendi memleketlerine göndereceğiz

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu: En geç 2 yıl içerisinde Suriyelileri kendi memleketlerine göndereceğiz
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde metro temel atma merasimine katıldı.

Burada konuşan DÜZGÜN Parti önderi Meral Akşener, “Bugün burada, sizlerle birlikte olmak, tıpkı zamandamokrasinin kenti, müsamaha, barış üzere hoş kavramları ortasında barındıran kent fakat en kıymetlisi hürmetin kenti ve bugün 3 Ocak 2022 bundan tam 100 yıl evvelce kendi kendini kurtaran kent Mersin dedi.

Akşener şöyleki devam etti:

Sizlerle birlikte olmak, aranızda bulunmak ve bu biçimde bir kalabalığın karşısında olmak ve sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte burada olmak, sizle birlikte olmak inanılmaz bir heyecan, büyük bir onur. Bugün buradasınız. Yalnız bir şey söyleyeyim bu kalabalığı daha evvelden burada toplayamayanlar vardı. Ne olacak artık? Eyvah eyvah yandık bundan daha sonrasında. Hakkınızı bize helal edin. Bu saatte diğer işler yapabilirdiniz fakat buradasınız. Allah bizi sizlere karşı mahçup etmesin.

Artırımlara reaksiyon gösteren Akşener, “Bugün artırımlarla hem memur artırımları tıpkı vakitte yılbaşının daha sonrasındasında malum artırımlarla karşı karşıyasınız. Ben 24 aydır vilayet il ilçe ilçe geziyorum. 81 ilin 79’unu tamamladım. Türkiye ağlıyor. Kendi çocuğu işsizken 5 maaşlı danışmanları duyup ağlayan beşerlerle karşı karşıyayız Biz Allah’ın müsaadesiyle iktidara geleceğiz. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak. Biz bu yanlışlıkları yapmayacağız ve bu kul hakkını yemeyeceğiz. Yiyenlerin de kursağında kalmasını sağlayacağız. Ben 2017’de Mersin’e geldim. Referandum için çalıştım. Mersinli dinledi, gereğini yaptı. Malum tek adam sistemi Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi kabul edildi. Gelirleriniz azaldı, çocuklarınızın işsizliği çoğaldı. Liyakatsizlik tabanına vurdu. Kayırmacılık tabanına vurdu. Bu sene çiftçi buğdayı için gübre atamadı” diye konuştu.
Alıntıdır