Karaismailoğlu’ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Yargıya hesabını verecek

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Karaismailoğlu’ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Yargıya hesabını verecek
Karaismailoğlu, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Şimdiki Ulaştırma Bakanı, evvelce İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı. Bina yapılmış üzere tutanak tutuyorlar. Bunun hesabını soracağınıza gelip İBB’ye inceleme başlatıyorsunuz” biçiminde açıklamalarına karşılık verdi.

Karaismailoğlu, “Bizim bir hayat ideolojimiz var. Orada ailemize, milletimize bir sorumluluğumuz var. Helali haramı ömrümüzde yaşarız. Ömür uğraşımız de onun için. O yüzden bu biçimde bir iftira karşısında en üst perdeden karşılık vermemiz gerekiyordu. Biz de onun karşılığını verdik. bu biçimde altı boş alan uydurma kağıt üzerinden, devletin bakanına, bu memleket için iyi bir evlat olma ideolojisinden diğer bir ideolojisi olmayan bir kişinin, bu biçimde bir iftira attığınız da tabi ki en üst perdeden yanıt vereceğiz” dedi.

“Sonuçta bu iş mahkemelik olmuştur. Yargıya hesabını vereceklerdir” diyen Karaismailoğlu, şu biçimde devam etti:

Elindeki uydurma kağıdı eline kim verdiyse onu da araştırması gerekir. Zira parti içi bir çekişme de olabilir aslında. Savların altı büsbütün boş. Vatanımıza, milletimize hizmetimizi artıracak tenkitlerin başımızın üstünde yeri var fakat bunlar yatırım aykırısı.
Ben 24 yıl İBB’de çalıştım. Üniversitede yeni mezun bir mühendis olarak başladım. Bütün basamakları deneyim edinerek kazandım. Vizyonumuzu orada kazandın. Yani oradaki bilgi birikimimi Türkiye için harcamaya çalışıyoruz. O yüzden büyük bir emek var. hayatım büyük uğraşlarla geçti. Tıpkı programda “Türkiye’de demokrasi yok” diyor.
Bu kadar muhalefetin palavra konuştuğu demokratik bir ülke gösterebilir misiniz. Gazetelerinde birebir biçimde, lisanlarında birebir biçimde. Ortaya bir palavra atıyorlar. Yüzlerce kere yanıtlıyorsunuz görmüyorlar. bu türlü ispatlandı. İnşallah bundan daha sonra ayaklarını denk alırlar. Gazetelerinde tekzip yayınlamaktan bıkmadılar. Bu kadar yüzsüzler.
Alıntıdır