İmamoğlu: Metroyla ve 300 tane yeni otobüsle buluşmanızı engelliyorlar’ diye her yere yazacağız

Nilosa

Global Mod
Global Mod
İmamoğlu: Metroyla ve 300 tane yeni otobüsle buluşmanızı engelliyorlar’ diye her yere yazacağız
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, metro ihalesine onay vermeyen Cumhurbaşkanlığının 2022 bütçesinde onay vermediği metro projelerinin, İstanbul’daki bütün metro, metrobüs ve otobüs duraklarına afişlerini asacağını söylemiş oldu:

Bütün arkadaşlarıma söyleyeceğim, bütün metrobüs duraklarına, bütün üst geçitlere yazsınlar ‘ Ey halkımız, sizin metroyla buluşmanızı engelliyorlar’. Sizin 300 tane yeni metrobüs otobüsü ile buluşmanızı engelliyorlar. aslına bakarsan geciktirdiler. Çoktan olması gerekirken engellediler. Ben bunu bugüne kadar yapmadım lakin artık afişe edeceğim. Artık her yere yazacağım ve insanlarımızın bunu duymasını sağlayacağım.”

İmamoğlu, İstanbul’da şahsî çıkar ve ihtirasların önde tutularak yapıldığı kusurların engellenmesi gerektiğini belirterek “Bu işi nazarann, aklı selim bir biçimde tahlil eden bir akıl var, o akıl umuyorum İstanbul’un meselelerini çözmeye muktedir olur. O aklın İstanbul’da olduğunu hissediyorum, siyasi bir vazife yaptıklarını da anlıyorum lakin anlamak istemiyorum. O muktedir akılla ‘sen nasıl bu yanılgıyı yaparsın’ deyip Beylikdüzü sınırına hazine onayını ek listede süratlice çıkarabilir. Ben diyorum ki inşallah bu muktedir akıl o da AK Parti içerisinde vardır, İstanbul ve Ankara’da bu işe kendi ihtirasını ve ferdî koltuk menfaatlerini önde tutarak yapılan yanılgıları inşallah engelleyip mani olurlar. Zira bu siyasi bir kazanım değil” dedi.

İmamoğlu daha evvel, “Cumhubaşkanlığımız, finansını bulduğumuz 300 metrobüs alımını uygun görmemiş ve 2022 yatırım planına almamış. Sorun yok, o alımları yaparız. Lakin milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge’ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, niye onay vermediniz onu anlamadık” sözlerini kullanılmıştı.
Alıntıdır