İhracatçılar, zelzele bölgesine kışlık ayakkabı ve bot gönderiyor

Beykozlu

New member
Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntı 10 vilayette yıkıcı olarak hissedildi.

Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar ve kurumlar bölgeye dayanak olmak için seferber oldu.

Yardım kampanyaları başladı

Bu etapta ihracatçılar, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzeleler için yardım kampanyaları başlattı.

50 bin çift kışlık ayakkabı ve bot afet bölgesine ulaştırılacak

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) İdare Heyeti Lideri İnanç Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin büyük bir felaket yaşadığını, gelişmeleri yakından ve ıstırapla takip ettiklerini belirterek şu bilgiyi aktardı:

yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Meydana gelen sarsıntılardan etkilenen halkımızın yanında olmak için İDMİB olarak, ilgili dernek ve vakıflarımızla temas kurduk. Aldığımız kararla 50 bin çift kışlık ayakkabı ve botu, afet bölgesine ulaştırabilmek gayesiyle harekete geçtik. Soğuk kış koşullarının yaşandığı bu vakitte, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızın gereksinim duyduğu eşyaları karşılamak için çalışmalara başladık.

Kışlık giysilerden çorap ve iç giysiye, battaniye ve polardan uyku tulumuna kadar gönderme çağrısı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde de bir yardım kampanyası başlatıldığını bildiren Karaca, şunları kaydetti:

İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım kampanyasına katılmak isteyenler de kışlık giysilerden çorap ve iç giysiye, battaniye ve polardan uyku tulumuna, bebek bezinden elektrikli sobalara kadar sarsıntı bölgesinde muhtaçlık duyulacak eşyaları; içeriği koli üstünde yazacak biçimde Atatürk Havalimanı, B Girişi, eski DHL kargo binası adresine gönderebilirler. Zelzelenin yaralarının en kısa müddette sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara dayanak olmaya çalışacağız. Birlik ve birliktelikle bu sıkıntı günleri aşacağımıza inanıyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun.

Bebek bezi, elektrikli soba ve kuru besin talebi

İstanbul Dokumacılık ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Lideri Ahmet Öksüz ise zelzele felaketini büyük bir kederle takip ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu felaketin akabinde iş insanları olarak biz de harekete geçiyoruz. TİM öncülüğünde ihracatçılar olarak zelzele bölgesindeki vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlatıyoruz. İTHİB olarak biz de sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızın gereksinimlerini karşılamak üzere harekete geçtik. İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler de her türlü kışlık giysi, çorap ve iç giysi, kışlık ayakkabı ve bot, battaniye, polar, uyku tulumu, bebek bezi, elektrikli soba ve kuru besin başta olmak üzere yardımlarını; içeriği koli üstünde yazacak biçimde Atatürk Havalimanı, B Girişi, eski DHL kargo binası adresine gönderebilir. Bu eşyaları sarsıntıda ziyan goren ailelere ulaştıracağız. Gün birlik olmak günüdür. Allah milletimizin yardımcısı olsun.

Gözden Kaçmasın Türkiye birbirine kenetlendi: Binlerce istekli afet bölgesine gitmek için seferber oldu Haberin bilgileri

Okumaya devam et...