HDP’li Beştaş: Soylu beni Meclis’te tehdit etti

Nilosa

Global Mod
Global Mod
HDP’li Beştaş: Soylu beni Meclis’te tehdit etti
HDP Küme Başkanvekili Meral Danış Beştaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafınca tehdit edildiğini belirterek, “Bakan Beyefendi biraz evvel ben kürsüden yerime giderken beni açıkça tehdit etti. ‘Akşam goreceksin, başını öne eğerek çıkacaksın’ dedi” tabirini kullandı.

ÂLÂ Partili Müsavat Dervişoğlu‘nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hakkında lisana getirilen ve savcılıklar tarafınca başlayan tansiyonu hatırlatması üzerine Soylu kelam aldı.

Terörle gayrete de vurgu yapan Soylu tezlerin mesnetsiz olduğunu söyleyerek Dervişoğlu’na reaksiyon gösterdi. Dervişoğlu, konuşmasının çerçevesine vurgu yaparak tez vurgusunu hatırlattı.

Meral Danış Beştaş kürsüden inmesinin akabinde bir daha kelam alarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini tehdit ettiğini söylemiş oldu.

Beştaş şöyleki konuştu:

“Bakan Beyefendi biraz evvel ben kürsüden yerime giderken beni açıkça tehdit etti. ‘Akşam nazaranceksin, başını öne eğerek çıkacaksın’ dedi. Bakan Beyefendi biz, milletvekilleri olarak sizin bütün suçlarınıza, saldırınıza, kumpaslarınıza karşın boyun eğmedik, teslim olmadık. Yönettiğiniz içişleri teşkilatı var ya, davul sizin elinizde, tokmak kimde takdir edin. Vali, polis sizin elinizde. Düzmece kanıtla dava açıyorsunuz. 3 gün evvel cumhurbaşkanı oradaydı. AKP’liler yürüdü. Ben orada açıklama yapamıyorum. Valiler AK Parti vilayet lideri üzere. Siz nasıl halkın oyuyla oradaysanız biz de o denli geldik. Halk iradesine hürmet göstermeyi öğreneceksiniz.”
Alıntıdır