Gergerlioğlu, ‘hakaretlere’ takipsizlik veren 21 savcı ve 3 hakim hakkında kabahat duyurusunda bulundu

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Gergerlioğlu, ‘hakaretlere’ takipsizlik veren 21 savcı ve 3 hakim hakkında kabahat duyurusunda bulundu
Ankara Adliyesi önünde açıklama yapan Gergerlioğlu, 21 savcı ve 3 hâkim hakkında HSK’ya kabahat duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Hukukun üstünlüğü maalesef tabana vurmuş durumda. Çok skandal hadiseler oluyor. Tabir özgürlüğü alanında beşerler en sıradan niyetlerini söylemeye çalışırken çabucak engelleniyorlar. Lakin hak savunucularına, milletvekillerine, hukukçulara yönelik her türlü küfür, hakaret savcılıklar tarafınca takipsizlikle sonuçlandırılıyor” sözlerini kullandı.

Duvar’ın haberine göre, kendisine yönelik bilhassa toplumsal medyada yapılan hakaret ve tehdit iletileri hakkında yüzlerce kabahat duyurusunda bulunduğunu, savcılar ve yargıçlar tarafınca bu kabahat duyurularının “uyduruk gerekçelerle” takipsizlikle sonuçlandırıldığını belirten HDP Milletvekili Gergerlioğlu, şunları söylemiş oldu:

‘Ağza alınmayacak küfürlerin üstü kapatıldı’

Yüzlerce hata duyurusu evrakımız burada. Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelik yüzlerce hakaret içerikli kabahat duyurumuzu maalesef savcılıklar takipsizlikle sonuçlandırmışlar. Bu bir skandal. Ağza alınmayacak küfürlerin olduğu paylaşımlara yönelik yaptığımız hata duyuruları savcılar tarafınca üstü kapatılarak takipsizlikle sonuçlandırılıyor. Ülkede hukuk nerede arkadaşlar?

‘Sadece bana değil biroldukca siyasetçiye bu yapılıyor’

21 savcı ve 3 hâkim hakkında HSK’ya kabahat duyurusunda bulunduk. Yaptıkları kabahattir. Yaptıkları büyük bir kabahattir. Yalnızca bana değil birfazlaca siyasetçiye bu yapılıyor. Bilhassa HDP vekillerine yapılıyor. Biz hakka hukuku söylemiş olduğimiz için taarruzlara uğramış bir insanız.

‘Bir milletvekili olarak buna isyan ediyorum’

Savcılar bakılırsavini yapıyor. Ruhsar Pekcan dolandırıcılık yapıyor, devletin malını yağmalıyor hiç bir savcı harekete geçmiyor. Sedat Peker’in fazlaca kıymetli tezleri var hiç bir savcı harekete geçmiyor. TÜGVA’da büyük yolsuzluklar var, yandaş vakıflara devletin malı peşkeş çekiliyor hiç bir savcı hareket etmiyor. Bize yapılan hakaretlerde savcılıklara müracaat ettiğimizde savcılıklar anında takipsizlik veriyor. Bu nasıl bir haldir? Bir milletvekili olarak buna isyan ediyorum. Bize yaptığınız hakaretleri okuduğunuzda yüzünüz kızarır. Bu kadar hakaretlere nasıl olur da bir savcı takipsizlik verebilir? El insaf. 21 savcı ve 3 hâkim hakkında kabahat duyurusunda bulunuyoruz. Sonuna kadar bu süreci takip edeceğim.
Alıntıdır