Erdoğan: hiç bir vakit yüksek faizci olmadım

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Erdoğan: hiç bir vakit yüksek faizci olmadım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin TBMM Küme Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyleki:

Ülkemizin IMF ile birinci muahedeyi yaptığı yıldan itibaren iktisat politikalarımız ve siyasi politikalarımız global sistemin denetimi altında yürüdü. Ülkeyi kendi rotasına döndürmek isteyenler hukuk dışı akınlara maruz kaldı.
Karşımıza bir devir vesayet çıktı, bir periyot terör örgütlerini sürdüler. AB üyeliğinden ABD ile bağlarımız daha birçok mevzuda maruz kaldığımız haksızlıkları saymıyorum bile. Milletimizin dayanağı ile her çabayı kazandık. Tıpkı bugün olduğu üzere.
Bunlar bu biçimde işte. Bunlar esasen faizci. Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu cümle alem bilir. hiç bir vakit yüksek faizci olmadım. Siz mandacı tayfasınız.
Bugüne kadar girdiğimiz yoldan nasıl dönmediysek inşallah bu yoldan da geri dönmeyeceğiz.
Kur ve fiyat artışından kaynaklanan aksilikleri takip ediyoruz. Değerli kısmı global dalgalanma kaynaklı olsa da fahiş fiyat artışlarını birçoklarının mantıklı bir izahı olmadığını görüyoruz.
Alıntıdır