DTÖ | Haberler 2024

Beykozlu

New member
18. DTÖ Ticaret ve Halk Sağlığı Çalıştayı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Sekreterlikleri ile yakın işbirliği içinde düzenleniyor.

Faaliyet, halk sağlığı, ticaret ve fikri mülkiyet arasındaki bağlantılara bütünsel bir yaklaşım getiriyor ve WHO-WIPO-WTO üçlü çalışmasının 2. baskısına dayanıyor: “Tıbbi teknolojilere ve yeniliklere erişimin teşvik edilmesi: Kamu sağlığı-fikri mülkiyet arayüzleri”. ve ticaret”.

Çalıştay neyle ilgili?

Bir hafta süren bu dinamik, yoğun program, DTÖ anlaşmalarının acil halk sağlığı ihtiyaçlarını nasıl destekleyebileceğini incelemek üzere farklı alanlardan uzmanları bir araya getiriyor. Katılımcılar pratik vaka çalışmalarına kendilerini kaptıracak ve halk sağlığı sonuçlarını iyileştirmek için temel politika araçlarının nasıl etkili bir şekilde uygulanacağını öğrenecekler.

Kimler başvurmalı?

DTÖ üyelerinden üst düzey hükümet yetkililerinin ve ticaret, fikri mülkiyet ve sağlığın kesiştiği noktada çalışan ve çalıştayın çalışma dili olan İngilizceyi iyi derecede bilen gözlemcilerin başvuru yapması teşvik edilmektedir.

DTÖ Sekreterliği, uygun teknik yardım alıcıları arasından 30'a kadar katılımcıya mali yardım sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Nasıl başvurabilirsiniz?

DTÖ üyelerinin hükümet yetkilileri ve DTÖ eğitim faaliyetlerine uygun gözlemciler 19 Temmuz 2024 tarihine kadar başvuruda bulunabilirler.

Başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

paylaşmak