DTÖ | 2023 haberleri

Beykozlu

New member
Çalıştayın amacı nedir?

Çalıştay, IP ile ilgili yardım alanındaki güncel eğilimler hakkında bilgi alışverişinde bulunmaya hizmet eder. TRIPS Anlaşmasının 67. Maddesine dayanan etkinlik, programların genel koordinasyonunu ve öncelikli ihtiyaçlara uyumunu iyileştirmek için yararlanıcı ile yardımcı Üyeler ve Hükümetlerarası Kuruluşlar (IGO’lar) arasındaki diyaloğu geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Çalıştay ayrıca katılımcılara, yararlanıcı üyeler ve gözlemciler tarafından belirlenen ihtiyaçlara yanıt veren özel ve koordineli kapasite geliştirme faaliyetlerinin tasarlanması ve uygulanmasında yardımcı olma fırsatı sunacaktır.

Kimler başvurabilir?

DTÖ eğitim faaliyetlerine katılmaya uygun, fikri mülkiyet yönetimi ve fikri mülkiyetle ilgili teknik yardım programlarının başlatılması konusunda sorumlulukları veya doğrudan deneyimi olan üyeler ve gözlemcilerden hükümet yetkilileri başvurmaya davet edilir.

Başvuru sahipleri, küçük grup tartışmalarına aktif katılım sağlamak için yeterli İngilizce bilgisi de dahil olmak üzere, DTÖ’nün üç resmi dilinden biri hakkında ileri düzeyde bilgi sahibi olmalıdır.

Nasıl uygularım?

Gelişmekte olan ülkelerden hükümet yetkilileri ve LDC üyeleri ve DTÖ eğitim faaliyetleri için uygun olan gözlemcilerin 21 Nisan 2023’e kadar başvurmaları teşvik edilmektedir. Çalıştaya toplam 30 katılımcı alınacaktır.

Çalıştay ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

paylaşmak