CHP’li Torun yanıtladı: Yavaş ve İmamoğlu Mersin mitingine davet edilmedi mi?

Nilosa

Global Mod
Global Mod
CHP’li Torun yanıtladı: Yavaş ve İmamoğlu Mersin mitingine davet edilmedi mi?
Sarıkaya, bugünkü yazısında Yavaş ile İmamoğlu’nun Mersin mitingine çağrılmadığına dair argümanları kaleme aldı.

Mevzuya ait Torun’u aradığını belirten Sarıkaya, “Bu iddiayı okuduğunu ve şaşkınlık ortasında tartışmayı izlediğini belirtti” tabirlerini kullandı.

Sarıkaya, Torun ile yaptığı görüşmeye ait olarak şu tabirleri kullandı:

“Bu iddiayı okuduğunu ve şaşkınlık ortasında tartışmayı izlediğini belirtti. ‘Biz bir tek belediye liderimizi mitinge davet etmedik ki!..’ dedi. İzmir, Adana Büyükşehir belediye liderleri giderken, Ankara ve İstanbul’un gelmemesinin sebebini sordum, her zamanki sakin üslubu ortasında yanıtladı: ‘Belediye liderlerimizden kimileri aradı ve gelmek istediklerini söylemiş oldu. Ben de Genel Liderimizi aradım ve durumu ilettim. Sayın Genel Liderimiz, ‘Eğer o gün işleri yoksa ve gelmek istiyorlarsa burası kendi mitingleri esasen sormalarına gerek yok; lakin programı ve evvelde planlı aktifliği olanın da gelmesine gerek yok’ dedi. Ben de arayana bu bildirisi ilettim. Dileyen geldi, kimseyi davet kelam konusu değildi ki…”

Mansur Yavaş’ı da aradığını söyleyen Sarıkaya, şu biçimde devam etti:

“Yanıtı farklı olmadı: ‘Ben CHP adayı olarak seçilmiş Ankara Büyükşehir Belediye Lideriyim, kendi mitingime davetle mi gideceğim?’

Gitmeme sebebi hakkında da bilgi aktardı. Mitingin yapıldığı tarih Dünya Özürlüler Haftası’nın birinci günleriydi, üç ay evvelden bu güne has olarak etkinlikler hazırlanmış. Özürlü yurttaşlara da Başkan’ın bu etkinliklerde şahsen bulunacağı bildirilmiş. Durum bu biçimde olunca ve Genel Merkez de ‘eğer öncesinden planlı etkinlikleriniz var ise iptal etmeyin’ iletisi verdiği için özürlülere yönelik aktifliğe katılmaya karar verilmiş. Özetle, ne Genel Merkez bir küme belediye liderini çağırıp, bir kümesi çağırmamazlık yapmış… Ne de mitinge gitmeyen liderler davet gelmediği için gitmeme yolunu tercih etmiş.”

Alıntıdır