Bakan Kurum: CHP’nin karanlık Orta Çağ zihniyeti bir daha hortlamış

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Bakan Kurum: CHP’nin karanlık Orta Çağ zihniyeti bir daha hortlamış
Konyalı Endüstrici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) tarafınca her yıl klasik olarak düzenlenen ‘6. Konya Tanıtım Günleri’ İstanbul Yenikapı Aktiflik Alanı’nda başladı.

Tanıtım günlerine Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir arada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, KONSİAD Lideri Kemal Çelik, ilçe belediye liderleri, politikler ve Konyalı iş insanlarının yanı sıra hayli sayıda vatandaş katıldı.

CHP’li milletvekili Özgür Özel’in ‘Kuran eğitimine Ortaçağ zihniyetidir’ açıklamasıyla ilgili konuşan Bakan Kurum, “Biz milletimizin emanetine sahip çıkmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Tabi biz milletimiz için alanda koştururken, bir de bakıyoruz ki CHP’nin karanlık Ortaçağ zihniyeti bir daha hortlamış. Şu anda biz neredeyiz? Şu anda biz Yenikapı’dayız. Sultan Fatih’in; Batı’nın karanlık ortaçağını kapattığı yerdeyiz. Yeniçağı başlatmış olduğu İstanbul’dayız. Müsaadenizle ben CHP’ye gönül veren kardeşlerimizin de rahatsızlık duyduğu bir bahse dikkatinizi çekmek istiyorum. Hani birileri ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyorlar ya. Aslında onlar Batı’nın zulümle, cehaletle, adaletsizlikle doldurduğu o karanlık çağın, ecdadımız tarafınca kapatılmasına dayanamıyorlar, buna tahammül edemiyorlar. İstanbul’un fethini hazmedemeyenler bugün de o fetihler açan, medeniyetler inşa eden inancımızı, geleneklerimizi hazmedemiyorlar. Fatih’in torunlarının, dedelerinin müsaadeden gitmesini, ulusal ve manevi pahalarını öğrenmelerini sindiremediler. Neymiş, çocuklarımızın Kur’an öğrenmesi Ortaçağ zihniyetiymiş. Bu tip açıklamalar, milletimizin bunların zihniyetini ve kodlarını bir daha görmesi için son derece kıymetlidir. İşte, Türkiye’yi bu zihniyetin götürmek istediği Ortaçağ karanlığından aydınlığa ulaştıran Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şu ana kadar takiyye yapa yapa geldiler. Pekala, ne oldu da bir anda bu karanlık zihniyetleri ortaya çıktı? Ben söyleyeyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde ülkemiz ihracatta rekorlar kırıyor, büyüme oranlarını yakalıyoruz ve dünyanın birinci 10 iktisadı olma yolunda süratli bir biçimde adımlarımızı atıyoruz” tabirlerine yer verdi.
Alıntıdır