AK Partili Özhaseki: Kemal Beyefendi biraz sabrederse 1.5 yıl daha sonra seçim var

Nilosa

Global Mod
Global Mod
AK Partili Özhaseki: Kemal Beyefendi biraz sabrederse 1.5 yıl daha sonra seçim var
AK Parti Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Genel Lider Yardımcısı Özhaseki, ziyaret daha sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam’da yapacağı kamp hakkında Özhaseki, “AK Parti Genel Merkezi olarak mahallî idarelerde örgütlenme biçimi olarak piramit üzere çalışıyoruz. Evvel bütün bölge ve kent sorumluları, yaz devrinde meclis kapandığında sorumlu oldukları kentlere giderek vatandaşları dinlerler. Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederler. Belediye liderlerimizle ve teşkilatlarımızla konuşup raporlamalar yaparlar daha sonra da benim de katıldığım kent tiplerinde bilhassa belediyelerimizin mali yapısı, işçi durumu ve mali yapıyı inceleriz sonrasındasında arkadaşlarımızı bölge toplantısında bir ortaya getiririz. Yılın sonunda da bütün arkadaşlarımızın katıldığı bir toplantı gerçekleştiririz. Cumhurbaşkanı’mızın açılış konuşması ile bir arada 3 gün kampımız başlamış olur. AK Parti olarak bizim mahallî idarelerde birinci gayemiz hizmet etmektir. Diğerleri algı ile uğraşsınlar. Öbürleri tanıtıma trilyonları döksünler. Biz bunlara dönüp bakmayız. Algı operasyonu yapanların yaptıklarının uçucu ve süreksiz olduğunu biliyorum. Önümüzdeki hafta sonunda Kızılcahamam’da bir ortaya geleceğiz. görüşmede kurumlarımıza kurallarımızla ilgili ikazımız olacak” diye konuştu.

‘CHP’lilerin yapamadığı işlerin nasıl yapıldığını görmelerini dilek ederim’

CHP’nin belediye çalıştayını niye Kayseri’de yaptığının sorulması üzerine Özhaseki, “Kayseri’ye niye geldiklerini aslında onlara sormak lazım. Niçin Kayseri’yi tercih ettiler; bu husus da fikir yürütemem lakin isabetli bir karar olmuş. Arkadaşlar başta sayın genel lider olmak üzere Kayseri’ye beğenilen gelmişler. Burada inşallah keyifli anlar geçirirler. Kayseri’den keyifli olarak ayrılırlar. ‘Türkiye’de örnek belediyecilik yapılan, yıllardır eser ortaya konulan ve adeta ihtilal üzere bir değişim yaşanan kent neresi’ diye nazaran Kayseri’yi gösterebiliriz. CHP’nin 3 devir belediye başkanlığının sona ermesinin akabinde AK Parti’nin gelip kentin tarihi eserler haricinde her yerini değiştiği ortamı Kayseri’de bakılırsabilirler. Kendi periyotlarına ilişkin kentin yüzde 50’sinden çoksının gecekondu olduğu birkaç tane elle tutulacak parkın olduğu ve o parkların da işgalli olduğu, altyapısının hiç olmadığı bir kentten adeta Paris’le yarışacak bir kent nasıl açığa çıktı; onu görmüş olurlar. Kabul ederlerse kendi devirlerine ilişkin park, sokak ve altyapının nereden nereye geldiği gösteren fotoğrafları kendilerine göstermek isterim. Bunu yanlış anlarlar, diye de yapmıyorum. CHP’lilerin yapamadığı işlerin nasıl yapıldığını görmelerini dilek ederim. Biz Türkiye’de birinci stadyumu yapan ve kamuya borç getirmeyen belediyeyiz” dedi.

‘Yenilen pehlivan güreşe doymazmış’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’den bir dahalediği erken seçim davetiyle ilgili de Özhaseki, “Erken seçimi Kemal Beyefendi mi istiyor, vatandaş mı istiyor; orası kuşkulu. Yenilen pehlivan güreşe bir türlü doymazmış. Kaçıncı kez yenildi, ben sayısını unuttum. Kemal Beyin yapmaya çalıştığı; ‘pandemi periyodunda tedarik zincirinin koptuğu, bağlantının, ulaşımın dertli olduğu, üretim noktasında ufak tefek de olsa imalatçıların meşakkat yaşadığı bir ortamda sanki bunu nasıl ranta çevirebiliriz, bundan nasıl oy devşiririz’ kaygısı arasındaler. Yeni minimum fiyatla bir arada herkes işinde gücünde keyifli bir vaziyette çalışmaya devam ediyor. Kemal Beyefendi biraz sabrederse 1- 1,5 yıl daha sonra seçim var. bu biçimde bir kere daha tıraşı gözünün önüne iner” diye konuştu.
Alıntıdır