Vanlı market sahibinden yağa atak eden vatandaşlara tokat üzere yanıt

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Vanlı market sahibinden yağa atak eden vatandaşlara tokat üzere yanıt
VAN (İHA) – VAN (İHA) – Yağla ilgili spekülasyon daha sonrasında tüm yurtta olduğu üzere Van‘da da marketlerde yağa hamle eden vatandaşlara market sahibinden tokat üzere karşılık geldi.

Sıvı yağla ilgili spekülasyon daha sonrasında tüm yurtta olduğu üzere Van‘da da marketlerde yağa hamle yaşandı. Kentin önde gelen lokal marketlerinden Roka AVM’de yağa atak eden vatandaşlara seslenen market sahibi Turan Avcı, piyasada bir yağ polemiğinin çıkartıldığını söz ederek, “Şu anda raflarımız tıka basa yağ doludur. Türkiye’nin en uygun fiyatıyla bütün lokal marketlerimiz satıyor. Yalnızca biz Roka Marketler satmıyoruz, Van‘ın bütün lokal marketleri satıyor. Ulusal mağazalar, zincir mağazaların reyonları boştur. Yağı reyonlardan kaldırmışlar. Biz vatandaşa diyoruz ki, bugün de yağımız var, yarın da yağımız var. Üstelik yağlarımız tırlarca yoldadır. O yüzden herkes birer tane alsın. ya bugün kıyamet kopmamış. Biz yarın öbür gün savaşa girersek bu vatandaş ne yapacak anlamıyorum. Adam gelmiş 5 tane, 10 tane, 20 tane yağ alıp gidiyor. Müdahale edip ‘ya beyefendi bugün iki tane al, yarın gel iki tane daha al’ diyoruz. Burada hata bizde ve halkımızda. Biz fevkalade bir polemiğe giriyoruz. Güya kıyamet kopacakmış üzere. Hani kıyamet kopsa yağı ne yapacaksınız? Pandeminin çıktığı birinci vakitte da vatandaşlar alışverişe geldiler. Pirinç, nohutla meskenleri tıka basa doldurdular. Şu anda aldıkları pirinç ve nohut konutlarında kurtlandı ve bozuldu. Zira yemediler, bitiremediler. O yüzden hiç kaosa gerek yok. Fiyat yükselmiyor, yağ tükenmiyor. Biz neyin peşindeyiz, anlamıyoruz. Bütün vatandaşlara ilan ediyoruz. Yağda ıstırap yok, ham unsurda badire yok. niye bu biçimde bir polemiğe giriyoruz. Ey Van halkı, siz niye bu biçimde bir yanlışa giriyorsunuz. Vallahi kıyamet kopsa da, benim konutumda bir modül var ise sizinle bölüşürüm. Bugün iki tane yağ aldınız, yarın ne yapacaksınız? O yağ bitmeyecek mi? Bu niçinle fırsatçılara mahal vermeyelim. Siz bu hal yağa saldırırsanız, vallahi fiyat yükselir tavan yapar. Siz bu biçimde saldırırsanız, yarın marketlerde yağ kalmaz. Bayiler, toptancılar, fabrikalar fırsatçılık yapar ve bu sefer bir ise fiyatı 5’e bana verir ben de size 6’ya veririm. Siz ne kadar saldırırsanız yağın fiyatı o kadar yükselir” dedi.

Avcı’nın konuşmasını dinleyen vatandaşlar ise market sahibini alkışlayarak yağ almadan ayrıldılar. – VAN

İhlas Haber Ajansı – İktisat
Alıntıdır