Van’ın en hoş kedisi ‘Mia’ seçildi

Nilosa

Global Mod
Global Mod
Van’ın en hoş kedisi ‘Mia’ seçildi
VAN (DHA) – VAN’da, bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Shopping Fest’ aktiflikleri kapsamında ‘ Van Kedisi Hoşluk Yarışması’ düzenlendi. 32 kedinin getirildiği müsabakada, 9 heyet üyesinin değerlendirmesi kararı Ömer Yabaş’a ilişkin ‘Mia’ isimli kedi birinci olurken, Mehmet Adar Bayır’a ilişkin ‘Maya’ ikinci, Furkan Fatin Aygür’e ilişkin ‘Bulut’ isimli kedi üçüncü oldu. Kedilere tam, yarım ve çeyrek altın ile madalya takıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Van Alışveriş Şenliği (Shopping Fest) renkli imgelere sahne olurken, etkinlikler kapsamında ‘Van Kedisi Hoşluk Yarışması’ düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı tarafınca organize edilen müsabakaya 32 kedi getirilirken, vatandaşlar da yarışa ağır ilgi gösterdi. Bir alışveriş merkezinde kediler sahipleri tarafınca siyah halı serili podyumda yürütülürken, 9 heyet üyesi puan verdi. Birbirinden hoş ve sempatik kedilerin yarışında Ömer Yabaş’a ilişkin ‘Mia’ isimli kedisi birinci olurken, Mehmet Adar Bayır’a ilişkin ‘Maya’ ikinci, Furkan Fatin Aygür’e ilişkin ‘Bulut’ isimli kedi üçüncü oldu. Yarışta birinci gelen kediye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın iştirak sertifikaları ile madalya verildi.

‘KEDİM BİRİNİCİ OLDU, ÇOK MUTLUYUM’Kedisi ‘Mia’ 200 tam puanla müsabakanın birincisi gelen Ömer Yabaş, “Bu yıl 6ncısı düzenlenen Kedi Hoşluk Müsabakası’nda benim kedim birinci oldu. Benim kedim birinci oldu, hayli mutluyum” dedi.Yarışmada kedisi ‘Maya’ ikinci gelen Mehmet Adar Bayır ise, Kedi Hoşluk müsabakasının renkli imajlara sahne olduğunu belirterek, “Kedim ikinci geldiği için epey memnunum. Kedi Hoşluk yarışının yapılması ve Van Kedisinin ön plana çıkartılması hem memleketimiz, hem ülkemiz ismine epeyce fazlaca âlâ. Zira dünyada ünü yayılan Van Kedisinin bu biçimde müsabakalarla gündeme gelmesi bizi keyifli ediyor” diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Behçet Dalmaz – Şimdiki
Alıntıdır