İçişleri Bakanı Soylu: Biz Bremen Mızıkacısı olamayız ancak onlar Batı’nın zurnacısı olurlar

Nilosa

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanı Soylu: Biz Bremen Mızıkacısı olamayız ancak onlar Batı’nın zurnacısı olurlar
Gelecek kuşaklara kuvvetli ve varlıklı bir Türkiye bırakmak istediklerini de belirten Bakan Soylu, “Gençlerimize, kuvvetli ve güçlü bir Türkiye’yi daima bir arada bırakmalıyız. Bunun için de tek bir sorumluluğumuz var, o da birlik birlikteliktir. Etrafımızdaki bütün coğrafya bize bakıyor” görüşünü lisana getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri” aktifliğine katıldı.

Aktiflikte yaptığı konuşmada dünyada medeniyetin doğduğunu tabir eden Bakan Soylu, “Bu aktifliğin davetiyesini incelerken sloganı dikkatimi çekti. ‘Güneşin doğduğu birinci topraklar’ deniliyor. Doğrudur, güneş birinci evvel bu vilayetlerimizde doğar. Dünya için de bu söz doğrudur. Dünyada medeniyet Doğu’da yükselmiştir. Bu topraklar her manada dünyaya medeniyet ihraç etmiş topraklardır” değerlendirmesinde bulundu.

‘Batı Müslüman dünyayı daima zayıflatmaya çalışıyor’

Batı, etrafımızdaki doğuyu daima fukaralaştırıp, bilhassa Müslüman dünyayı daima zayıflatmaya çalışırken, Türkiye 20’inci asrın başından itibaren çok kuvvetli adımlar atarak batının bu tuzağına düşmedi” diyen Soylu şöyleki devam etti:

“Ana muhalefet partisi genel lideri bize diyor ki, Türkiye’deki siyasi cinayetlere itiraz etmişiz. İtiraz etmişiz daima birlikte 10 büyükelçinin hak bildirme operasyonuna. Bizi Bremen Mızıkacıları diye yaftalamaya çalışıyor. Ben Bremen Mızıkacıları’ndan anlamam. Ben biraz evvelki aşıklardan, sazdan anlarım. Ben, davulu tokmağı oburunun sırtında olan bir ülkeden anlamam. Davulunda, tokmağında bizde olduğu bir ülkeden anlarız. Biz Bremen Mızıkacısı olamayız lakin onlar Batı’nın zurnacısı olurlar.”

Türkiye’nin epeyce fazla uygar zenginliğe sahip olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Bizim jeostratejik zenginliğimiz vardır. Bizim yalnızca stratejik zenginliğimiz yok. hem de fazlaca kuvvetli bir medeniyet zenginliğimiz var. aslına bakarsan bugün hangi tıp anlayışlarla, sıkıştırmalarla karşı karşıya kalıyorsa bilmenizi istiyorum ki; stratejik zenginliğimizin yanı sıra; kültürümüz, maneviyatımız, dinimiz, inancımız ve bu coğrafyaya bırakılan zenginliğinin bir biçimde ortadan kaldırılıp, zayıflatılmasıyla ilgilidir. Bizim Serhat bölgelerimiz, hudut kentlerimiz, Kars’ımız, Ardahan’ımız ve Iğdır’ımız bizim için farklı bir mana taşımaktadır” diye konuştu.
Alıntıdır