Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arsa sayısını 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz

Beykozlu

New member
CNN Türk – Kanal D ortak yayınında gazetecilerin sorularının yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal konut projesinde gelinen son durumla ilgili bilgi verirken, arsa alıp kendi konutunu yapmak isteyenlere yönelik farklı bir projenin de olduğunu deklare etti:

“Sosyal konut projesinde birinci kazmayı 25 Ekim’de vuruyoruz”

“Kılıçdaroğlu garanti istediğine bakılırsa daire gereksinimi var. Buyursun. Biz birinci kere bu alana girmiyoruz ki 1 milyon 250 bin konut yaptık, kendimizi ispatladık. Kemal Beyefendi dürüst ol. Siyaset dürüstlüktür. Biz attığımız bu adımla bir daha bir tarih yazıyoruz. Gençlerin başvurusu 1 milyon 715 bin. Gençler bile bu işi senden daha âlâ kavramış durumda. Birinci kazmayı 25 Ekim’de vuruyoruz. Kederimiz Türkiye’nin dört bir yanında birebir anda temelleri atmak. En kısa vakitte kura tarihlerimizi de açıklayarak bu adımları atacağız.”

“Arsa sayısını 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz”

“Bir şey daha yapma durumumuz var. Yerimi alır, konutumu kendim yaparım diyenlere mevcut sayısı artırmak sureti ile kuraya tabi tutarak istiyoruz ki vatandaşlarımıza bu sayıyı artırarak imkan tanıyalım.

Kura çekimindilk önceye yetiştireceğiz çalışmayı. Ben dün akşam Murat Bey’e talimatı verdim, çalışmaları başlat, bunun duyurusunu yapalım. Biz seçim daha sonrası ikinci bir etabı başlayabiliriz demiştim. Kaideler bizi o denli bir zorluyor ki yerler verelim, vatandaşımız kendisi yapsın diyoruz. Arsa sayısını da 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Bizim mali olarak bir sıkınıtmız yok. Biz bunları yaparız.”

Okumaya devam et...